North Staffs Cross Country League - Race 1 - Winsford - 8/10/2011
U11 Boys
1 Ben Lee Vale Royal AC U11B 8.23
2 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 8.32
3 Connor Bentley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.34
4 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 8.45
5 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.50
6 John Humphries Vale Royal AC U11B 8.51
7 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 9.05
8 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 9.16
9 Matthew Jones Colwyn Bay AC U11B 9.20
10 Jac Goodall West Cheshire AC U11B 9.21
11 George Hodkinson Stafford Harriers U11B 9.22
12 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 9.22
13 Peter Goodfellow Macclesfield Harriers U11B 9.25
14 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 9.29
15 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 9.33
16 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 9.34
17 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 9.34
18 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 9.37
19 Liam Read Cannock & Stafford AC U11B 9.39
20 Jack Finney Trentham RC U11B 9.46
21 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 9.47
22 Tommy Taylor Crewe & Nantwich AC U11B 9.56
23 Chris Malkin Crewe & Nantwich AC U11B 10.07
24 Aaron Doyle Vale Royal AC U11B 10.11
25 Sam Hetchams Boalloy RC U11B 10.13
26 Joshua Carey Macclesfield Harriers U11B 10.16
27 Jack Cocker Macclesfield Harriers U11B 10.19
28 Ethan ? Vale Royal AC U11B 10.23
29 Harry Edgar Vale Royal AC U11B 10.35
30 Jake Oliver Stafford Harriers U11B 10.46
31 Isaac Chiltern-Jones Trentham RC U11B 10.48
32 James Evans Wrexham AAC U11B 10.50
33 Mitchell Burrows Trentham RC U11B 11.02
34 Mathew Maines Trentham RC U11B 11.10
35 Luke Chatwin Crewe & Nantwich AC U11B 11.19
36 Edward Keane Newcastle (Staffs) AC U11B 11.23
37 Rory Wilson Macclesfield Harriers U11B 11.27
38 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 11.27
39 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 11.50
40 Richard Lyon Crewe & Nantwich AC U11B 11.52
41 Sam Hogan City of Stoke AC U11B 11.53
42 Adam Collett City of Stoke AC U11B 12.00
Teams
1 Vale Royal AC 14
2 Newcastle (Staffs) AC 23
3 Crewe & Nantwich AC 33
4 Macclesfield Harriers 66
5 City of Stoke AC 68
6 Trentham RC 84
U13 Boys
1 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U13B 12.11
2 Will Nowel Vale Royal AC U13B 12.19
3 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 12.21
4 Thomas Evans Wrexham AAC U13B 12.44
5 Cameron Weaver West Cheshire AC U13B 12.46
6 Michael Roberts Colwyn Bay AC U13B 12.52
7 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 13.11
8 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U13B 13.24
9 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 13.29
10 Casey Maddock City of Stoke AC U13B 13.30
11 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 13.36
12 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U13B 13.39
13 Josh Betteley Crewe & Nantwich AC U13B 13.49
14 William Tomlinson Wrexham AAC U13B 13.56
15 Darren Morrey Staffordshire Moorlands AC U13B 13.57
16 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 14.00
17 Lucas Jones City of Stoke AC U13B 14.08
18 Gabriel Machin Crewe & Nantwich AC U13B 14.14
19 Will Sammons Stafford Harriers U13B 14.15
20 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 14.25
21 Ben Hill Newcastle (Staffs) AC U13B 14.42
22 Kieran Connell Buxton & District AC U13B 14.53
23 Daniel Moseley Trentham RC U13B 14.57
24 Thomas Harrop West Cheshire AC U13B 14.58
25 Callum Aris Stafford Triathlon Club U13B 15.00
26 Harvey Myatt-Winterton Newcastle (Staffs) AC U13B 15.03
27 Adam Barr Newcastle (Staffs) AC U13B 15.13
28 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 15.14
29 Joseph Pearce Boalloy RC U13B 15.41
30 Lucas Yates Staffordshire Moorlands AC U13B 15.51
31 Robert Finnis Macclesfield Harriers U13B 15.55
32 David Conlon Newcastle (Staffs) AC U13B 16.12
33 Oliver Greensill Cannock & Stafford AC U13B 16.27
34 Isaac Edge Newcastle (Staffs) AC U13B 16.45
35 Charlie Ridgeway Staffordshire Moorlands AC U13B 16.45
36 Harry Julian Trentham RC U13B 16.50
37 Hassun Sharif Trentham RC U13B 20.36
Teams
1 Crewe & Nantwich AC 36
2 City of Stoke AC 43
3 Newcastle AC 48
4 Buxton and District AC 51
5 Staffordshire Moorlands AC 80
6 Trentham RC 96
U15 Boys
1 Elliot Bowker Vale Royal AC U15B 15.32
2 Lindon Evans City of Stoke AC U15B 16.21
3 Liam Baggley City of Stoke AC U15B 17.02
4 Jacob Brown Crewe & Nantwich AC U15B 17.09
5 Ryan Lander City of Stoke AC U15B 17.17
6 Olver Sadler Staffordshire Moorlands AC U15B 17.31
7 Elliot Nevill Crewe & Nantwich AC U15B 17.46
8 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 17.46
9 Chris Harrop West Cheshire AC U15B 17.53
10 Nick Stoddard City of Stoke AC U15B 18.03
11 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U15B 18.10
12 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 18.34
13 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 19.12
14 Nick Gale Macclesfield Harriers U15B 19.26
15 Ryan Sproston City of Stoke AC U15B 19.27
16 Nathan Chester Newcastle (Staffs) AC U15B 19.42
17 Joe Smith Stafford Harriers U15B 19.55
18 Harry Palmer Macclesfield Harriers U15B 20.11
19 Joel Harper Boalloy RC U15B 20.12
20 Connor Harrison Stafford Triathlon Club U15B 20.19
21 Duncan Parsonage Uttoxeter RC U15B 20.29
22 George Hooper Boalloy RC U15B 20.40
23 Rob Forester Crewe & Nantwich AC U15B 20.47
24 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 20.50
25 Jack Scott Crewe & Nantwich AC U15B 21.02
26 Jake Roberts Boalloy RC U15B 21.02
27 Edward Thompson Macclesfield Harriers U15B 21.30
28 George Steventon City of Stoke AC U15B 21.37
29 Josh Carr Boalloy RC U15B 21.59
30 Aaron Bedson City of Stoke AC U15B 24.46
31 Dan Lowe City of Stoke AC U15B 24.48
Teams
1 City of Stoke AC 10
2 Crewe & Nantwich AC 22
3 Macclesfield Harriers 44
4 Boalloy RC 67
U17 Men
1 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 17.44
2 Zak Bamber Vale Royal AC U17M 18.02
3 Nathan Jones Colwyn Bay AC U17M 18.17
4 Dave Sheldon City of Stoke AC U17M 18.26
5 Patrick Stradling Vale Royal AC U17M 19.04
6 Nathan Sabin Stafford Harriers U17M 19.06
7 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U17M 19.35
8 Tyler Goodwin Boalloy RC U17M 19.37
9 Ryan Moore Vale Royal AC U17M 19.40
10 Alex Roslow Stafford Triathlon Club U17M 19.47
11 Jordan Barrett Cannock & Stafford AC U17M 19.55
12 Ryan Wallis Macclesfield Harriers U17M 20.07
13 Jake Griffith Colwyn Bay AC U17M 20.08
14 Nathan Tipping Vale Royal AC U17M 20.30
15 Josh Edge South Cheshire Harriers U17M 20.36
16 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U17M 20.53
17 Matt Jakeman Vale Royal AC U17M 21.48
18 George Backshall Colwyn Bay AC U17M 22.12
19 Jacob Anderson Macclesfield Harriers U17M 22.35
20 Edward Finch Boalloy RC U17M 22.36
21 Richard Keane Newcastle (Staffs) AC U17M 22.49
22 James Taylor Macclesfield Harriers U17M 22.58
23 Michael Keane Newcastle (Staffs) AC U17M 23.07
24 Jonothon Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U17M 24.03
Teams
1 Vale Royal AC 16
2 Colwyn Bay AC 34
3 Macclesfield Harriers 53
4 Newcastle AC 60