North Staffs Cross Country League - Race 3 - Stafford Common - 19/11/2011
U11 Boys
1 Connor Bentley Newcastle (Staffs) AC U11B 5.54
2 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 6.02
3 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 6.03
4 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 6.09
5 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 6.10
6 John Humphries Vale Royal AC U11B 6.12
7 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 6.20
8 Matthew Jones Colwyn Bay AC U11B 6.21
9 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 6.22
10 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 6.25
11 George Hodgkinson Stafford Harriers U11B 6.31
12 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 6.32
13 Jacob Buckley Buxton & District AC U11B 6.35
14 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 6.39
15 Tommy Taylor Crewe & Nantwich AC U11B 6.44
16 Peter Goodfellow Macclesfield Harriers U11B 6.46
17 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 6.47
18 Chris Malkin Crewe & Nantwich AC U11B 6.47
19 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 6.50
20 Jack Croker Macclesfield Harriers U11B 6.51
21 Sam Hetchams Boalloy RC U11B 6.55
22 Daniel Flaherty Trentham RC U11B 7.00
23 Aaron Doyle Vale Royal AC U11B 7.21
24 Mitchell Burrows Trentham RC U11B 7.27
25 Jake Oliver Stafford Harriers U11B 7.33
26 Luke Chatwin Crewe & Nantwich AC U11B 7.35
27 Owen Sproson City of Stoke AC U11B 7.38
28 Isaac Chiltern-Jones Trentham RC U11B 7.38
29 Edward Keane Newcastle (Staffs) AC U11B 7.39
30 Joshua Carey Macclesfield Harriers U11B 7.42
31 James Evans Wrexham AAC U11B 7.44
32 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 7.45
33 Mathew Haines Trentham RC U11B 7.50
34 Sam Hogan City of Stoke AC U11B 7.59
35 Rory Wilson Macclesfield Harriers U11B 7.59
36 Elliot Hughes Trentham RC U11B 8.03
37 George Hughes Trentham RC U11B 8.27
38 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 8.29
39 Louis Hughes Trentham RC U11B 8.46
40 Adam Collett City of Stoke AC U11B 9.26
U11 Boys Teams
1 Newcastle (Staffs) AC 10
2 Vale Royal AC 27
3 Crewe & Nantwich AC 27
4 City of Stoke AC 63
5 Macclesfield Harriers 66
6 Trentham RC 74
U13 Boys
1 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 10.18
2 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 10.33
3 Thomas Evans Wrexham AAC U13B 10.38
4 Michael Roberts Colwyn Bay AC U13B 10.54
5 Dan Ellams Trentham RC U13B 10.58
6 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 11.00
7 Josh Betteley Crewe & Nantwich AC U13B 11.02
8 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U13B 11.08
9 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U13B 11.09
10 Gabriel Machin Crewe & Nantwich AC U13B 11.20
11 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 11.20
12 Darren Morrey Staffordshire Moorlands AC U13B 11.25
13 Will Sammons Stafford Harriers U13B 11.34
14 Ben Walton Macclesfield Harriers U13B 11.35
15 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 11.43
16 Daniel Moseley Trentham RC U13B 11.50
17 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 11.57
18 Kieran Connell Buxton & District AC U13B 12.08
19 Ben Hill Newcastle (Staffs) AC U13B 12.17
20 Allen Bunyan Macclesfield Harriers U13B 12.20
21 Harvey Winterton-Myatt Newcastle (Staffs) AC U13B 12.20
22 Callum Aris Stafford Triathlon Club U13B 12.27
23 Oliver Greensill Cannock & Stafford AC U13B 12.31
24 Adam Barr Newcastle (Staffs) AC U13B 12.44
25 David Conlon Newcastle (Staffs) AC U13B 12.47
26 Lucas Yates Staffordshire Moorlands AC U13B 12.50
27 Joseph Pearce Boalloy RC U13B 13.10
28 Isaac Edge Newcastle (Staffs) AC U13B 13.17
29 Harry Julian Trentham RC U13B 13.21
30 Charlie Ridgeway Staffordshire Moorlands AC U13B 13.48
U13 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 25
2 Macclesfield Harriers 35
3 Buxton and District AC 39
4 Trentham RC 50
5 Newcastle AC 64
6 Staffordshire Moorlands AC 68
U15 Boys
1 Elliot Bowker Vale Royal AC U15B 13.22
2 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U15B 14.49
3 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U15B 15.03
4 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 15.05
5 Elliot Nevill Crewe & Nantwich AC U15B 15.07
6 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 15.10
7 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U15B 15.35
8 Chris Williams Crewe & Nantwich AC U15B 15.45
9 Nathan Chester Newcastle (Staffs) AC U15B 15.46
10 Nick Gale Macclesfield Harriers U15B 15.57
11 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 15.58
12 Sam Holah Macclesfield Harriers U15B 15.59
13 Connor Harrison Stafford Triathlon Club U15B 16.04
14 Joe Smith Stafford Harriers U15B 16.27
15 Josh Carr Boalloy RC U15B 17.18
16 Ryan Sproston City of Stoke AC U15B 17.24
17 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U15B 17.31
18 Nathan Spencer-Hall Crewe & Nantwich AC U15B 17.37
19 George Hooper Boalloy RC U15B 17.49
20 Duncan Parsonage Uttoxeter RC U15B 17.53
21 Joel Harper Boalloy RC U15B 18.06
22 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 18.10
23 Dan Lowe City of Stoke AC U15B 18.24
24 Robroy Gregory City of Stoke AC U15B 18.34
25 George Steventon City of Stoke AC U15B 18.42
U15 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 15
2 Macclesfield Harriers 33
3 Boalloy RC 55
4 City of Stoke AC 63
U17 Men
1 Zack Bamber Vale Royal AC U17M 17.19
2 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 17.26
3 Sam Botham City of Stoke AC U17M 17.55
4 Mike Vennard Vale Royal AC U17M 18.11
5 Nathan Sabin Stafford Harriers U17M 18.23
6 Ryan Moore Vale Royal AC U17M 18.26
7 Patrick Stradling Vale Royal AC U17M 18.34
8 Ryan Foulkes Wrexham AAC U17M 18.38
9 Kris Washington City of Stoke AC U17M 18.54
10 Jake Griffith Colwyn Bay AC U17M 19.10
11 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U17M 20.28
12 Liam Price Wrexham AAC U17M 20.38
13 Jacob Anderson Macclesfield Harriers U17M 21.15
14 James Davies Newcastle (Staffs) AC U17M 21.16
15 Michael Keane Newcastle (Staffs) AC U17M 21.26
16 Jacob Jones Wrexham AAC U17M 21.37
17 James Taylor Macclesfield Harriers U17M 21.48
18 Richard Keane Newcastle (Staffs) AC U17M 22.01
19 Daniel Cooper Stafford Harriers U17M 23.42
U17 Men Team
1 Vale Royal AC 11
2 Wrexham AAC 36
3 Newcastle AC 40