North Staffs Cross Country League - Race 2 - Parkhall - 29/10/2011
U11 Boys
1 Connor Bentley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.18
2 Ben Lee Vale Royal AC U11B 8.31
3 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 8.36
4 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.43
5 John Humphries Vale Royal AC U11B 8.45
6 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 8.49
7 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 8.51
8 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 9.04
9 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 9.10
10 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 9.15
11 Daniel Flaherty Trentham RC U11B 9.19
12 George Hodgkinson Stafford Harriers U11B 9.20
13 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 9.23
14 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 9.25
15 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 9.32
16 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 9.36
17 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 9.42
18 Chris Malkin Crewe & Nantwich AC U11B 9.53
19 Sam Hetchams Boalloy RC U11B 9.58
20 Joe Bennett Crewe & Nantwich AC U11B 10.07
21 Jack Croker Macclesfield Harriers U11B 10.11
22 Aaron Doyle Vale Royal AC U11B 10.22
23 Ethan Hall Crewe & Nantwich AC U11B 10.28
24 Mitchell Burrows Trentham RC U11B 10.36
25 Isaac Chiltern-Jones Trentham RC U11B 10.46
26 Mathew Haines Trentham RC U11B 10.48
27 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 10.57
28 Luke Chatwin Crewe & Nantwich AC U11B 10.59
29 James Evans Wrexham AAC U11B 11.09
30 George Hughes Trentham RC U11B 11.24
31 Elliot Hughes Trentham RC U11B 11.40
32 Sam Hogan City of Stoke AC U11B 11.42
33 Adam Collett City of Stoke AC U11B 11.54
34 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 11.57
35 Louis Hughes Trentham RC U11B 11.59
U11B Teams
1 Newcastle (Staffs) AC 12
2 Vale Royal AC 15
3 Crewe & Nantwich AC 37
4 City of Stoke AC 54
5 Trentham RC 60
Macclesfield Harriers Incomplete
U13 Boys
1 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U13B 8.42
2 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 8.49
3 Thomas Evans Wrexham AAC U13B 9.00
4 Michael Roberts Colwyn Bay AC U13B 9.05
5 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 9.09
6 Casey Maddock City of Stoke AC U13B 9.12
7 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 9.36
8 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 9.37
9 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U13B 9.38
10 Dan Ellams Trentham RC U13B 9.38
11 Fraser Cotton City of Stoke AC U13B 9.45
12 Darren Morrey Staffordshire Moorlands AC U13B 9.47
13 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U13B 9.49
14 Gabriel Machin Crewe & Nantwich AC U13B 9.52
15 Will Sammons Stafford Harriers U13B 10.00
16 Ben Hill Newcastle (Staffs) AC U13B 10.02
17 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U13B 10.04
18 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 10.08
19 Daniel Moseley Trentham RC U13B 10.12
20 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 10.25
21 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 10.25
22 Oliver Greensill Cannock & Stafford AC U13B 10.42
23 Harvey Winterton-Myatt Newcastle (Staffs) AC U13B 10.47
24 David Conlon Newcastle (Staffs) AC U13B 11.01
25 Tom Bailey Stafford Harriers U13B 11.06
26 Lucas Yates Staffordshire Moorlands AC U13B 11.07
27 Lucas Jones City of Stoke AC U13B 11.15
28 Kieran Connell Buxton & District AC U13B 11.24
29 Joseph Pearce Boalloy RC U13B 11.36
30 Harry Julian Trentham RC U13B 11.46
31 Charlie Ridgeway Staffordshire Moorlands AC U13B 11.47
32 Isaac Edge Newcastle (Staffs) AC U13B 11.58
33 Hassun Sharif Trentham RC U13B 14.53
U13B Teams
1 Crewe & Nantwich AC 31
2 City of Stoke AC 35
3 Stafford Harriers 45
4 Newcastle AC 56
5 Buxton and District AC 56
6 Trentham RC 59
7 Staffordshire Moorlands AC 69
U15 Boys
1 Elliot Bowker Vale Royal AC U15B 9.09
2 Ben Paxton Wrexham AAC U15B 9.45
3 Samual Whitehead Vale Royal AC U15B 9.49
4 Jacob Brown Crewe & Nantwich AC U15B 10.03
5 Liam Baggley City of Stoke AC U15B 10.11
6 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U15B 10.15
7 Elliot Nevill Crewe & Nantwich AC U15B 10.20
8 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U15B 10.20
9 Ryan Lander City of Stoke AC U15B 10.26
10 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 10.28
11 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 10.29
12 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U15B 10.30
13 Chris Williams Crewe & Nantwich AC U15B 10.38
14 Joel Mann City of Stoke AC U15B 10.44
15 Aaron Bedson City of Stoke AC U15B 10.55
16 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 10.58
17 Nick Gale Macclesfield Harriers U15B 11.05
18 Connor Harrison Stafford Triathlon Club U15B 11.28
19 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U15B 11.39
20 Ryan Sproston City of Stoke AC U15B 11.43
21 Nathan Spencer-Hall Crewe & Nantwich AC U15B 11.44
22 Robroy Gregory City of Stoke AC U15B 12.11
23 Duncan Parsonage Uttoxeter RC U15B 12.12
24 Sam Holah Macclesfield Harriers U15B 12.18
25 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 12.22
26 Josh Carr Boalloy RC U15B 12.22
27 Edward Thompson Macclesfield Harriers U15B 12.25
28 Joel Harper Boalloy RC U15B 12.46
29 Dan Lowe City of Stoke AC U15B 13.00
U15 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 17
2 City of Stoke AC 28
3 Macclesfield Harriers 52
Boalloy RC Incomplete
U17 Men
1 Zak Bamber Vale Royal AC U17M 18.46
2 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 19.05
3 Sam Botham City of Stoke AC U17M 19.28
4 Mike Vennard Vale Royal AC U17M 19.58
5 James McCann Cannock & Stafford AC U17M 20.04
6 Nathan Sabin Stafford Harriers U17M 20.08
7 Patrick Stradling Vale Royal AC U17M 20.10
8 Ryan Foulkes Wrexham AAC U17M 20.36
9 Korey Hallett-Blanch City of Stoke AC U17M 20.44
10 Ryan Moore Vale Royal AC U17M 21.03
11 Jake Griffith Colwyn Bay AC U17M 21.15
12 Josh Edge South Cheshire Harriers U17M 21.32
13 Sam Nicholls Cannock & Stafford AC U17M 21.35
14 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U17M 21.59
15 James Davies Newcastle (Staffs) AC U17M 22.30
16 Liam Price Wrexham AAC U17M 22.32
17 Matt Jakeman Vale Royal AC U17M 24.14
18 Mark Shahbazi Stafford Triathlon Club U17M 24.30
19 Jacob Jones Wrexham AAC U17M 25.21
20 Jonothon Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U17M 26.17
U17M Teams
1 Vale Royal AC 12
2 Wexham AAC 43
3 Newcastle AC 49
Colwyn Bay AC Incomplete
Macclesfield Harriers Incomplete