North Staffordshire Cross Country League - Race 1 - Winsford - 02/10/2010
U11 Girls
1 Iris Davies Cannock & Stafford AC U11G 4.02
2 Hannah Talbot Stafford Harriers U11G 4.04
3 Rachel Fyfer Crewe & Nantwich AC U11G 4.05
4 Hannah Gooding Macclesfield Harriers U11G 4.06
5 Lucy O'Donovan Macclesfield Harriers U11G 4.07
6 Elisha Walker Stafford Harriers U11G 4.09
7 Dulcie Whadcock Macclesfield Harriers U11G 4.10
8 Rachel Carter Macclesfield Harriers U11G 4.11
9 Caitlan Dimmock Staffordshire Moorlands AC U11G 4.12
10 Ceri Vaughan Colwyn Bay AC U11G 4.14
11 Jasmine Thompson Vale Royal AC U11G 4.19
12 Hannah Gaskell Macclesfield Harriers U11G 4.20
13 Eleanor Cooke Cannock & Stafford AC U11G 4.24
14 Charlie Peters Cannock & Stafford AC U11G 4.35
15 Georgia Murphy City of Stoke AC U11G 4.36
16 Naimh Lewis Macclesfield Harriers U11G 4.41
17 Emily Ashman Crewe & Nantwich AC U11G 4.42
18 Lydia Hatton Macclesfield Harriers U11G 4.45
19 Sophie Hughes Crewe & Nantwich AC U11G 4.47
20 Sarah Preston Cannock & Stafford AC U11G 4.54
21 Katie Hughes Crewe & Nantwich AC U11G 4.55
22 Millie Wilson Newcastle (Staffs) AC U11G 5.01
23 Rebecca Moules Crewe & Nantwich AC U11G 5.05
24 Isla Law Vale Royal AC U11G 5.05
25 Liberty Hughes Crewe & Nantwich AC U11G 5.06
26 Jessica Thomas Macclesfield Harriers U11G 5.06
27 Molly Billinge Vale Royal AC U11G 5.06
28 Rachel Wallace Cannock & Stafford AC U11G 5.07
29 Millie Peters Cannock & Stafford AC U11G 5.13
30 Emily Collett City of Stoke AC U11G 5.13
31 Alice Richards Cannock & Stafford AC U11G 5.13
32 Layla Owen Newcastle (Staffs) AC U11G 5.17
33 Georgia Wallace Cannock & Stafford AC U11G 5.19
34 Madeleine Lambert Vale Royal AC U11G 5.21
35 Meghan Beech Newcastle (Staffs) AC U11G 5.25
36 Millie Stanyer Stafford Harriers U11G 5.30
37 Emily Murray Stafford Harriers U11G 5.35
Teams
1 Macclesfield Harriers 16
2 Cannock & Stafford AC 28
3 Crewe & Nantwich AC 39
4 Stafford Harriers 44
5 Vale Royal AC 69
6 Newcastle (Staffs) AC 89
U13 Girls
1 Megan Cogan City of Stoke AC U13G 8.21
2 Amy Hinchly West Cheshire AC U13G 8.32
3 Lauren Hancock Staffordshire Moorlands AC U13G 8.36
4 Katie Hughes Staffordshire Moorlands AC U13G 8.43
5 Eleanor Bird Macclesfield Harriers U13G 8.44
6 Amy Carter Macclesfield Harriers U13G 8.44
7 Annie Huntbach Crewe & Nantwich AC U13G 9.04
8 Freya Taylor Hatswell Crewe & Nantwich AC U13G 9.06
9 Cara Gibbons Crewe & Nantwich AC U13G 9.06
10 Issie Hinton Staffordshire Moorlands AC U13G 9.07
11 Katie Lowry Macclesfield Harriers U13G 9.09
12 Sophie Quince Buxton & District AC U13G 9.25
13 Victoria Stevenson Staffordshire Moorlands AC U13G 9.27
14 Kayleigh Derry Stafford Harriers U13G 9.28
15 Anna Cawdrun Crewe & Nantwich AC U13G 9.30
16 Becky Smith Vale Royal AC U13G 9.32
17 Anna Willis Wrexham AAC U13G 9.33
18 Lois Ruebotham Vale Royal AC U13G 9.35
19 Sophie Goodfellow Newcastle (Staffs) AC U13G 9.37
20 Megan Bond-Gillick Cannock & Stafford AC U13G 9.38
21 Emily Thomas Macclesfield Harriers U13G 9.40
22 Dilys Grocott Newcastle (Staffs) AC U13G 9.41
23 Chloe Preston Cannock & Stafford AC U13G 9.44
24 Ellie Baxter Stafford Harriers U13G 9.47
25 Sarah Stockman Macclesfield Harriers U13G 9.50
26 Chloe Lindop Newcastle (Staffs) AC U13G 9.54
27 Sophie Smith Crewe & Nantwich AC U13G 10.00
28 Sian Walker Crewe & Nantwich AC U13G 10.03
29 Laura Taylor Stafford Harriers U13G 10.06
30 Lizzy Newham Boalloy RC U13G 10.10
31 Liberty Rowson Newcastle (Staffs) AC U13G 10.14
32 Rhianna Sturton Crewe & Nantwich AC U13G 10.20
33 Ellie Stanyer Stafford Harriers U13G 10.21
34 Stepahnie Lockman Macclesfield Harriers U13G 10.23
35 Laura Cogan City of Stoke AC U13G 10.24
36 Rose Pearce Boalloy RC U13G 10.29
37 Ella Bennett Colwyn Bay AC U13G 10.33
38 Katie Dowden Cannock & Stafford AC U13G 10.37
39 Cathrin Wellsbury Colwyn Bay AC U13G 10.50
40 Elizabeth Briand Staffordshire Moorlands AC U13G 11.01
41 Laura Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13G 11.06
42 Charlotte Mason Cannock & Stafford AC U13G ?
43 Olivia Larsson Newcastle (Staffs) AC U13G ?
Teams
1 Staffordshire Moorlands AC 17
2 Macclesfield Harriers 22
3 Crewe & Nantwich AC 24
4 Stafford Harriers 67
5 Newcastle (Staffs) AC 67
6 Cannock and Stafford AC 81
U15 Girls
1 Louise Baker Staffordshire Moorlands AC U15G 13.12
2 Rebecca Hughes Staffordshire Moorlands AC U15G 13.15
3 Abigail Backshall Colwyn Bay AC U15G 13.17
4 Eleanor Mottshead Cannock & Stafford AC U15G 14.03
5 Rebecca Higton Staffordshire Moorlands AC U15G 14.09
6 Charlotte Dale Newcastle (Staffs) AC U15G 14.17
7 Emily Rowlands Wrexham AAC U15G 14.23
8 Georgia Pickles Crewe & Nantwich AC U15G 14.28
9 Melissa Harding City of Stoke AC U15G 14.40
10 Megan Roberts Wrexham AAC U15G 14.43
11 Rebecca Hawkins Cannock & Stafford AC U15G 14.59
12 Chloe Heath City of Stoke AC U15G 15.11
13 Katie Lennon Crewe & Nantwich AC U15G 15.19
14 Molly Patrick Newcastle (Staffs) AC U15G 15.22
15 Harriot Pickup Boalloy RC U15G 15.42
16 Bethany Wilson Newcastle (Staffs) AC U15G 16.09
17 Lauren Whittaker Crewe & Nantwich AC U15G 16.21
18 Lauren Gee Stafford Harriers U15G 16.37
Teams
1 Staffordshire Moorlands AC 8
2 Newcastle (Staffs) AC 36
3 Crewe and Nantwich AC 38
U17 Women
1 Amy Mellor Buxton & District AC U17W 15.49
2 Catherine Hulme Cannock & Stafford AC U17W 16.45
3 Teresa Hulme Cannock & Stafford AC U17W 17.11
4 Julie Addison Stafford Harriers U17W 18.40
5 Sarah Hulme Cannock & Stafford AC U17W 18.48
6 Unknown Stafford Triathlon Club U17W 20.28
Teams
1 Cannock & Stafford AC 10