North Staffordshire Cross Country League - Race 1 - Winsford - 02/10/2010
U11 Boys
1 Joshua Hinchly West Cheshire AC U11B 8.22
2 Thomas Evans Wrexham AAC U11B 8.27
3 Ben Lee Vale Royal AC U11B 8.31
4 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.34
5 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U11B 8.36
6 Joseph Morrison West Cheshire AC U11B 8.42
7 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 8.43
8 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U11B 8.45
9 Will Sammons Stafford Harriers U11B 8.48
10 Matthew Willis Wrexham AAC U11B 8.50
11 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.01
12 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 9.05
13 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 9.07
14 Edward Smith City of Stoke AC U11B 9.10
15 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 9.14
16 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 9.15
17 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 9.22
18 Ryan Whittaker Macclesfield Harriers U11B 9.29
19 Jac Goodall West Cheshire AC U11B 9.32
20 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 9.45
21 Robert Finnis Macclesfield Harriers U11B 9.56
22 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 9.56
23 Finlay Law Vale Royal AC U11B 9.58
24 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 9.58
25 Thomas Harrop West Cheshire AC U11B 10.05
26 John Humphries Vale Royal AC U11B 10.10
27 Thomas Gilbert Wrexham AAC U11B 10.12
28 Joseph Pearce Boalloy RC U11B 10.14
29 Dillan Brownson Newcastle (Staffs) AC U11B 10.18
30 Tom Bailey Stafford Harriers U11B 10.18
31 Adam Henshall City of Stoke AC U11B 10.32
32 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 10.33
33 Lucas Clapham Macclesfield Harriers U11B 10.34
34 Geordie Barnett Macclesfield Harriers U11B 11.19
35 Tomas Macnulty Boalloy RC U11B 11.29
36 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 12.10
Teams
1 West Cheshire AC 26
2 Crewe & Nantwich AC 30
3 Vale Royal AC 36
4 Wrexham AAC 39
5 Newcastle (Staffs) AC 44
6 City of Stoke AC 48
7 Macclesfield Harriers 72
U13 Boys
1 Ryan Lander City of Stoke AC U13B 12.11
2 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U13B 12.25
3 Michael Roberts Colwyn Bay AC U13B 12.29
4 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U13B 12.34
5 Chris Harrop West Cheshire AC U13B 12.39
6 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U13B 12.46
7 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 12.48
8 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U13B 13.21
9 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 13.23
10 Matt Rowlinson Vale Royal AC U13B 13.25
11 Ben Meir Newcastle (Staffs) AC U13B 13.31
12 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 13.36
13 Joel Harpur Boalloy RC U13B 13.40
14 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 13.43
15 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 13.50
16 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 13.55
17 Connor Harrison Stafford Triathlon Club U13B 13.58
18 Elijah Montez Brown West Cheshire AC U13B 13.58
19 Harry Buglass Macclesfield Harriers U13B 14.05
20 Harry Palmer Macclesfield Harriers U13B 14.11
21 Nathan Spencer Hall Crewe & Nantwich AC U13B 14.12
22 Angus Hamplett Stafford Harriers U13B 14.25
23 Jack Johnson West Cheshire AC U13B 14.28
24 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 14.30
25 Joe Smith Stafford Harriers U13B 14.36
26 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 14.37
27 Alex Mackay Stafford Harriers U13B 14.40
28 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 14.40
29 Ethan Wemyss City of Stoke AC U13B 14.49
30 Jake Robert Boalloy RC U13B 14.49
31 Will Lancaster Boalloy RC U13B 14.57
32 Jack Scott Crewe & Nantwich AC U13B 14.59
33 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 15.01
34 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 15.02
35 Sam Nightingale Wrexham AAC U13B 15.03
36 Edward Thompson Macclesfield Harriers U13B 15.08
37 George Hooper Boalloy RC U13B 15.17
38 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 15.27
39 John Ceuppens Boalloy RC U13B 16.06
40 Freddie McNulty Boalloy RC U13B 16.20
41 Callum Houseman Cannock & Stafford AC U13B 16.45
42 George Wevkine Stafford Harriers U13B 16.57
43 Harry Peters Cannock & Stafford AC U13B 17.14
Teams
1 Crewe & Nantwich AC 29
2 West Cheshire AC 46
3 Newcastle AC 47
4 Macclesfield Harriers 48
5 Buxton and District AC 57
6 City of Stoke AC 58
7 Stafford Harriers 59
8 Boalloy RC 74
9 Cannock and Stafford AC 88
U15 Boys
1 James McCann Cannock & Stafford AC U15B 14.21
2 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 14.38
3 Aaron Houseman Cannock & Stafford AC U15B 14.43
4 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 14.49
5 Macauley Snutch City of Stoke AC U15B 15.06
6 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 15.19
7 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 15.09
8 Louie Bennett Colwyn Bay AC U15B 15.20
9 James Taylor Macclesfield Harriers U15B 15.28
10 Liam Baggley City of Stoke AC U15B 15.28
11 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 15.35
12 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 15.37
13 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 15.43
14 Nick Stoddard City of Stoke AC U15B 15.50
15 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 16.08
16 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 16.08
17 Mathew Pugh Cannock & Stafford AC U15B 16.08
18 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 16.18
19 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 16.27
20 Nick Gale Macclesfield Harriers U15B 16.39
21 Matty Burdett Stafford Harriers U15B 16.53
22 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 17.31
23 Jacob Jones Wrexham AAC U15B 17.41
24 James Stott Macclesfield Harriers U15B 17.43
25 Alex Nightingale Wrexham AAC U15B 17.48
26 John Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 18.01
27 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U15B 18.12
28 Samuel Stockman Macclesfield Harriers U15B 18.53
29 Will Hamplett Stafford Harriers U15B 19.06
30 George Steventon City of Stoke AC U15B 19.29
31 James Faulkner Wrexham AAC U15B 19.34
32 Adair Paez-Bastia Macclesfield Harriers U15B 19.46
33 Nathan Finnis Macclesfield Harriers U15B 22.20
34 Ryan Jones Wrexham AAC U15B 25.01
Teams
1 Cannock and Stafford AC 20
2 City of Stoke AC 22
3 Crewe & Nantwich AC 22
4 Macclesfield Harriers 42
5 Stafford Harriers 52
6 Wrexham AAC 79
U17 Men
1 Nathan Jones Colwyn Bay AC U17M 18.02
2 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 18.09
3 Dave Sheldon City of Stoke AC U17M 18.13
4 Henry Valentine South Cheshire Harriers U17M 18.19
5 Ryan Heath Telford AC U17M 18.31
6 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 18.34
7 Tom Guy City of Stoke AC U17M 18.35
8 Kris Washington City of Stoke AC U17M 18.36
9 Sam Botham City of Stoke AC U17M 18.40
10 James Roberts Wrexham AAC U17M 18.51
11 Louis Wrigley City of Stoke AC U17M 19.31
12 Russell Gibbons South Cheshire Harriers U17M 19.40
13 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 19.52
14 Daniel Allcock South Cheshire Harriers U17M 20.09
15 Adam Johnson Cannock & Stafford AC U17M 20.15
16 Mike Wynne Stafford Triathlon Club U17M 20.15
17 Nick Durham Newcastle AC U17M 20.28
18 Edward Finch Boalloy RC U17M 20.33
19 Tom Gold City of Stoke AC U17M 21.19
Teams
1 City of Stoke AC 12
2 South Cheshire Harriers 30