North Staffordshire Cross Country League - Race 3, Stafford Common - 13/11/2010
U11 Boys
1 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 6.48
2 Thomas Evans Wrexham AAC U11B 6.49
3 Ben Lee Vale Royal AC U11B 6.52
4 Connor Bentley Newcastle (Staffs) AC U11B 6.57
5 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 6.58
6 Joshua Hinchly West Cheshire AC U11B 7.05
7 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U11B 7.08
8 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U11B 7.11
9 Edward Smith City of Stoke AC U11B 7.12
10 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 7.19
11 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 7.25
12 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 7.25
13 Matthew Jones Colwyn Bay AC U11B 7.29
14 Will Sammons Stafford Harriers U11B 7.30
15 Robbie Peal Macclesfield Harriers U11B 7.30
16 Jac Goodall West Cheshire AC U11B 7.31
17 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 7.32
18 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 7.33
19 Ryan Whittaker Macclesfield Harriers U11B 7.42
20 Bayley Royle Vale Royal AC U11B 7.43
21 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 7.44
22 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 7.47
23 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 7.54
24 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 7.57
25 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 7.58
26 Tom Bailey Stafford Harriers U11B 7.59
27 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 8.15
28 Joe Garner Cannock & Stafford AC U11B 8.15
29 Adam Henshall City of Stoke AC U11B 8.18
30 Joseph Pearce Boalloy RC U11B 8.19
31 John Humphries Vale Royal AC U11B 8.20
32 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 8.41
33 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 8.56
34 Charlie Cope Uttoxeter Road Runners U11B 10.02
U11 Boys Teams
1 Newcastle (Staffs) AC 17
2 Crewe & Nantwich AC 34
3 Vale Royal AC 44
4 City of Stoke AC 38
U13 Boys
1 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U13B 11.14
2 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U13B 11.24
3 Ryan Lander City of Stoke AC U13B 11.37
4 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U13B 11.40
5 Jacob Brown Crewe & Nantwich AC U13B 11.45
6 Mark Latham West Cheshire AC U13B 11.47
7 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U13B 11.57
8 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 11.57
9 Joel Mann City of Stoke AC U13B 12.09
10 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 12.11
11 Ben Meir Newcastle (Staffs) AC U13B 12.12
12 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 12.23
13 Matthew O'Farrell Uttoxeter Road Runners U13B 12.40
14 Nathan Spencer Hall Crewe & Nantwich AC U13B 12.44
15 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 13.06
16 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 13.07
17 Joel Harpur Boalloy RC U13B 13.12
18 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 13.14
19 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 13.16
20 George Hooper Boalloy RC U13B 13.21
21 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 13.22
22 Alex Mackay Stafford Harriers U13B 13.34
23 Joe Smith Stafford Harriers U13B 13.45
24 Reese Clowes City of Stoke AC U13B 13.49
25 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 13.55
26 Jake Roberts Boalloy RC U13B 13.56
27 Callum Paris Stafford Triathlon Club U13B 13.57
28 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 14.03
29 Daniel Moseley Trentham RC U13B 14.07
30 James Purchase Cannock & Stafford AC U13B 14.13
31 Jack Scott Crewe & Nantwich AC U13B 14.22
32 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 14.25
33 John Ceuppens Boalloy RC U13B 13.36
34 Luke Collins Denstone College U13B 14.38
35 Euan Jarvis Denstone College U13B 14.44
36 Morgan Sambrook Newcastle (Staffs) AC U13B 15.07
37 Callum Houseman Cannock & Stafford AC U13B 15.37
38 Will Lancaster Boalloy RC U13B 15.50
39 John Kerfoot Denstone College U13B 15.57
40 Freddie McNulty Boalloy RC U13B 16.24
41 Callum Webb Buxton & District AC U13B 16.29
42 Harry Peters Cannock & Stafford AC U13B 16.31
U13 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 20
2 City of Stoke AC 30
3 Newcastle AC 44
4 Buxton and District AC 77
5 Stafford Harriers 64
6 Boalloy RC 63
7 Cannock and Stafford AC 69
8 Denstone College 108
U15 Boys
1 James McCann Cannock & Stafford AC U15B 15.36
2 Samual Whitehead Vale Royal AC U15B 15.53
3 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 16.20
4 David McMaster Denstone College U15B 16.27
5 Sam Nicholls Cannock & Stafford AC U15B 16.32
6 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 16.32
7 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 16.34
8 Ryan Foukes Wrexham AAC U15B 16.40
9 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 16.48
10 Jake Griffith Colwyn Bay AC U15B 16.50
11 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 16.54
12 Aaron Houseman Cannock & Stafford AC U15B 16.56
13 Liam Baggley City of Stoke AC U15B 16.58
14 William Latham West Cheshire AC U15B 17.18
15 James Taylor Macclesfield Harriers U15B 17.20
16 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 17.21
17 Matty Burdett Stafford Harriers U15B 17.27
18 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 17.28
19 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 17.31
20 Macauley Snutch City of Stoke AC U15B 17.36
21 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 17.41
22 Louie Bennett Colwyn Bay AC U15B 17.45
23 James Davies Newcastle (Staffs) AC U15B 17.49
24 Sam Watts Stafford Harriers U15B 17.50
25 Adam White Cannock & Stafford AC U15B 18.11
26 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 18.16
27 Nick Stoddard City of Stoke AC U15B 18.18
28 Justus Steinbrecher Denstone College U15B 18.19
29 Rannoch Linnell Denstone College U15B 18.48
30 Jacob Jones Wrexham AAC U15B 19.09
31 Dan Collins Denstone College U15B 19.19
32 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U15B 19.25
33 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 19.34
34 Jonathon Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 19.40
35 Nathan Chester Newcastle (Staffs) AC U15B 19.43
36 Reece Clitheroe Crewe & Nantwich AC U15B 19.57
37 Luke Tomkinson Denstone College U15B 20.10
38 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 20.11
39 James Higgs Denstone College U15B 20.12
40 Curtis Owen Stafford Harriers U15B 21.19
41 George Steventon City of Stoke AC U15B 22.07
42 James Taylor Newcastle (Staffs) AC U15B 23.42
U15 Boys Teams
1 Cannock and Stafford AC 18
2 Crewe & Nantwich AC 27
3 City of Stoke AC 39
4 Macclesfield Harriers 60
5 Stafford Harriers 44
6 Denstone College 61
7 Newcastle (Staffs) AC 92
U17 Men
1 Nathan Jones Colwyn Bay AC U17M 19.50
2 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 20.06
3 Ryan Heath Telford AC U17M 20.11
4 Zak Bamber Vale Royal AC U17M 20.16
5 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 20.30
6 Sam Botham City of Stoke AC U17M 20.42
7 James Roberts Wrexham AAC U17M 20.45
8 Henry Valentine South Cheshire Harriers U17M 20.50
9 Mike Vennard Vale Royal AC U17M 21.07
10 Kris Washington City of Stoke AC U17M 21.14
11 Louis Wrigley City of Stoke AC U17M 21.14
12 Tom Guy City of Stoke AC U17M 21.35
13 Andrew Miles Vale Royal AC U17M 21.37
14 Josh Boyce Vale Royal AC U17M 21.53
15 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 22.13
16 Russell Gibbons South Cheshire Harriers U17M 22.22
17 David Blower Wrexham AAC U17M 22.41
18 Daniel Allcock South Cheshire Harriers U17M 23.00
19 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U17M 23.21
20 George Backshall Colwyn Bay AC U17M 23.46
21 Mike Wynne Stafford Triathlon Club U17M 23.47
22 Tom Hendricken City of Stoke AC U17M 24.10
23 Leonard Sinzig Denstone College U17M 24.19
24 Ollie Elshout Denstone College U17M 24.40
25 Isaac Maskell Boalloy RC U17M 26.14
26 Matthew Jakeman Vale Royal AC U17M 26.25
27 Paul Christodoulou Denstone College U17M 29.18
28 Harry Moran Denstone College U17M 29.19
U17 Mens Teams
1 City of Stoke AC 18
2 South Cheshire Harriers 42
3 Vale Royal AC 26
4 Denstone College 74