North Staffordshire Cross Country League - Race 2 - Park Hall - 06/11/10
U11 Boys
1 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.27
2 Thomas Evans Wrexham AAC U11B 8.29
3 Ben Lee Vale Royal AC U11B 8.35
4 Connor Boutley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.41
5 Joshua Hinchly West Cheshire AC U11B 8.45
6 Mathew Vaughan Colwyn Bay AC U11B 8.50
7 Robert Weir Vale Royal AC U11B 8.54
8 Will Sammons Stafford Harriers U11B 9.01
9 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 9.02
10 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.05
11 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 9.13
12 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 9.18
13 Matthew Jones Colwyn Bay AC U11B 9.18
14 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 9.19
15 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 9.25
16 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U11B 9.35
17 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 9.35
18 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 9.53
19 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 10.05
20 Rory Thompson Vale Royal AC U11B 10.06
21 Tom Bailey Stafford Harriers U11B 10.12
22 John Humphries Vale Royal AC U11B 10.17
23 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 10.27
24 Robert Finnis Macclesfield Harriers U11B 10.37
25 Joe Garner Cannock & Stafford AC U11B 10.49
26 Dillan Brownson Newcastle (Staffs) AC U11B 10.51
27 Charlie Cope Uttoxeter Road Runners U11B 11.08
28 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 11.20
29 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 11.21
30 Tomas Macnulty Boalloy RC U11B 11.43
Teams
1 Newcastle (Staffs) AC 15
2 Vale Royal AC 25
3 Crewe & Nantwich AC 39
4 City of Stoke AC 50
U13 Boys
1 Ryan Lander City of Stoke AC U13B 9.00
2 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U13B 9.08
3 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U13B 9.12
4 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U13B 9.19
5 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U13B 9.27
6 Jacob Brown Crewe & Nantwich AC U13B 9.32
7 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 9.32
8 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 9.55
9 Matthew O'Farrell Uttoxeter Road Runners U13B 10.06
10 George Hooper Boalloy RC U13B 10.08
11 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 10.12
12 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 10.12
13 Nathan Spencer Hall Crewe & Nantwich AC U13B 10.13
14 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 10.15
15 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 10.15
16 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 10.27
17 Joel Harpur Boalloy RC U13B 10.29
18 Alex Mackay Stafford Harriers U13B 10.31
19 Harry Buglass Macclesfield Harriers U13B 10.32
20 John Ceuppens Boalloy RC U13B 10.34
21 Harry Palmer Macclesfield Harriers U13B 10.38
22 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 10.39
23 Reese Clowes City of Stoke AC U13B 10.45
24 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 10.51
25 Jake Roberts Boalloy RC U13B 10.53
26 Joe Smith Stafford Harriers U13B 10.54
27 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 11.01
28 Will Lancaster Boalloy RC U13B 11.03
29 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 11.38
30 Luke Collins Denstone College U13B 11.45
31 Edward Thompson Macclesfield Harriers U13B 11.56
32 Euan Jacks Denstone College U13B 11.58
33 Isaac Edge Newcastle (Staffs) AC U13B 12.01
34 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 12.01
35 Freddie McNulty Boalloy RC U13B 12.11
36 John Kerfoot Denstone College U13B 12.37
37 Ollie Anderson Macclesfield Harriers U13B 12.40
38 Callum Houseman Cannock & Stafford AC U13B 13.03
39 Harry Peters Cannock & Stafford AC U13B 13.21
Teams
1 Crewe & Nantwich AC 15
2 Buxton and District AC 42
3 City of Stoke AC 46
4 Boalloy RC 47
5 Macclesfield Harriers 54
6 Stafford Harriers 56
7 Newcastle AC 71
8 Cannock and Stafford AC 82
9 Denstone College 98
U15 Boys
1 James McCann Cannock & Stafford AC U15B 9.41
2 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 9.56
3 David McMaster Denstone College U15B 10.02
4 Ryan Foukes Wrexham AAC U15B 10.02
5 Lindon Evans City of Stoke AC U15B 10.07
6 Sam Nicholls Cannock & Stafford AC U15B 10.10
7 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 10.11
8 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 10.15
9 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 10.19
10 Nathan Finnis Macclesfield Harriers U15B 10.22
11 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 10.23
12 Aaron Houseman Cannock & Stafford AC U15B 10.29
13 Jake Griffith Colwyn Bay AC U15B 10.32
14 Patrick Straderling Vale Royal AC U15B 10.36
15 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 10.41
16 Tom Eustace Cannock & Stafford AC U15B 10.46
17 James Taylor Macclesfield Harriers U15B 10.48
18 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 10.53
19 James Davies Newcastle (Staffs) AC U15B 10.54
20 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 10.57
21 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 10.58
22 Macauley Snutch City of Stoke AC U15B 11.00
23 Nick Stoddard City of Stoke AC U15B 11.04
24 Sam Watts Stafford Harriers U15B 11.14
25 Natahn Chester Newcastle (Staffs) AC U15B 11.17
26 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 11.25
27 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 11.31
28 Rannoch Linnell Denstone College U15B 11.51
29 Jack Scott Crewe & Nantwich AC U15B 12.00
30 Dan Collins Denstone College U15B 12.03
31 Justus Steinbrecher Denstone College U15B 12.08
32 Jacob Jones Wrexham AAC U15B 12.13
33 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 12.26
34 Jonathon Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 12.37
35 George Steventon City of Stoke AC U15B 12.42
36 Luke Tomkinson Denstone College U15B 12.52
37 Ryan Jones Wrexham AAC U15B 13.07
38 Samuel Stockman Macclesfield Harriers U15B 13.34
39 Adair Paez-Bastia Macclesfield Harriers U15B 13.49
Teams
1 Cannock and Stafford AC 18
2 Crewe & Nantwich AC 34
3 City of Stoke AC 35
4 Macclesfield Harriers 47
5 Newcastle (Staffs) AC 59
6 Denstone College 61
7 Wrexham AAC 73
U17 Men
1 Nathan Jones Colwyn Bay AC U17M 19.26
2 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 19.34
3 Henry Valentine South Cheshire Harriers U17M 19.42
4 Ryan Heath Telford AC U17M 19.55
5 Sam Botham City of Stoke AC U17M 20.03
6 Tom Guy City of Stoke AC U17M 20.15
7 James Roberts Wrexham AAC U17M 20.21
8 Louis Wrigley City of Stoke AC U17M 20.37
9 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 21.15
10 Russell Gibbons South Cheshire Harriers U17M 21.26
11 Daniel Allcock South Cheshire Harriers U17M 21.28
12 Alex Roslow Stafford Triathlon Club U17M 21.36
13 David Blower Wrexham AAC U17M 21.43
14 Isaac Maskell Boalloy RC U17M 22.00
15 George Backshall Colwyn Bay AC U17M 22.12
16 Dafydd Evans Colwyn Bay AC U17M 22.21
17 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 22.44
18 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U17M 23.15
19 Tom Hendricken City of Stoke AC U17M 23.18
20 Ollie Ecshout Denstone College U17M 24.04
21 Matthew Jakeman Vale Royal AC U17M 24.39
22 Cameron Fern Boalloy RC U17M 26.01
23 Jake Salt Denstone College U17M 27.12
24 Paul Christodoulou Denstone College U17M 27.13
Teams
1 City of Stoke AC 13
2 South Cheshire Harriers 24
3 Colwyn Bay AC 32
4 Denstone College 67