North Staffordshire Cross Country League 2010 - Race 4 - Leek
U11 Boys
1 Thomas Evans Wrexham AAC U11B 7.32
2 Joshua Hinchly West Cheshire AC U11B 7.43
3 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.47
4 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 7.48
5 William Kesteven Crewe & Nantwich AC U11B 7.49
6 Ben Lee Vale Royal AC U11B 7.51
7 Connor Bentley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.54
8 Jack Soulsby Crewe & Nantwich AC U11B 7.59
9 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 8.13
10 Will Sammons Stafford Harriers U11B 8.29
11 Matthew Jones Colwyn Bay AC U11B 8.34
12 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 8.39
13 Adam Lee Vale Royal AC U11B 8.42
14 Alex Doyle Vale Royal AC U11B 8.44
15 Harry Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 8.45
16 Daniel Jakeman Vale Royal AC U11B 8.48
17 Elliot Meylan Buxton & District AC U11B 8.51
18 Bayley Royle Vale Royal AC U11B 9.02
19 John Humphries Vale Royal AC U11B 9.09
20 Lewis Pass City of Stoke AC U11B 9.16
21 Joseph Pearce Boalloy RC U11B 9.20
22 Robert Finnis Macclesfield Harriers U11B 9.49
23 Jordan Sides Crewe & Nantwich AC U11B 10.01
24 Jamie Grundy City of Stoke AC U11B 10.14
U11 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 28
2 Vale Royal AC 33
3 City of Stoke AC 41
U13 Boys
1 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U13B 10.34
2 Ryan Lander City of Stoke AC U13B 10.44
3 Oliver Sadler Staffordshire Moorlands AC U13B 10.48
4 Tom Shenton Crewe & Nantwich AC U13B 11.06
5 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U13B 11.21
6 Joel Mann City of Stoke AC U13B 11.37
7 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 11.38
8 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U13B 11.59
9 Callum Ahern Macclesfield Harriers U13B 12.03
10 Steve Mellor Buxton & District AC U13B 12.30
11 Tom Sabin Stafford Harriers U13B 12.32
12 Alex Mackay Stafford Harriers U13B 12.37
13 John Ceuppens Boalloy RC U13B 12.41
14 Daniel Burt Buxton & District AC U13B 12.44
15 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 12.52
16 Joe Smith Stafford Harriers U13B 12.55
17 Joel Harpur Boalloy RC U13B 12.55
18 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 12.59
19 George Hooper Boalloy RC U13B 13.02
20 Nathan Spencer Hall Crewe & Nantwich AC U13B 13.05
21 Matt Hole Crewe & Nantwich AC U13B 13.18
22 Reese Clowes City of Stoke AC U13B 13.30
23 Jake Roberts Boalloy RC U13B 13.32
24 Will Lancaster Boalloy RC U13B 13.33
25 Alex Lightfoot City of Stoke AC U13B 13.35
26 Luke Collins Denstone College U13B 13.41
27 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 13.53
28 Morgan Sambrook Newcastle (Staffs) AC U13B 13.58
29 Ollie Anderson Macclesfield Harriers U13B 14.00
30 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 14.05
31 Euan Jarvis Denstone College U13B 14.18
32 Callum Houseman Cannock & Stafford AC U13B 15.25
33 John Kerfoot Denstone College U13B 15.54
34 Harry Peters Cannock & Stafford AC U13B 18.17
U13 Boys Teams
1 Crewe & Nantwich AC 19
2 City of Stoke AC 26
3 Buxton and District AC 39
4 Stafford Harriers 39
5 Boalloy RC 49
6 Newcastle AC 59
7 Cannock and Stafford AC 71
8 Denstone College 90
U15 Boys
1 James McCann Cannock & Stafford AC U15B 17.15
2 David McMaster Denstone College U15B 18.01
3 Lindon Evans City of Stoke AC U15B 18.07
4 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 18.16
5 Sam Nicholls Cannock & Stafford AC U15B 18.25
6 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 18.30
7 Aaron Houseman Cannock & Stafford AC U15B 18.54
8 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 19.03
9 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 19.09
10 Liam Baggley City of Stoke AC U15B 19.11
11 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 19.13
12 Thomas Brookes Staffordshire Moorlands AC U15B 19.33
13 James Russell Cannock & Stafford AC U15B 19.41
14 Nick Stoddard City of Stoke AC U15B 19.46
15 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 20.06
16 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 20.27
17 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U15B 20.42
18 James Taylor Macclesfield Harriers U15B 21.03
19 James Higgs Denstone College U15B 21.50
20 Nick Gale Macclesfield Harriers U15B 22.09
21 Rannoch Linnell Denstone College U15B 22.16
22 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 22.28
23 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 22.49
24 Nathan Finnis Macclesfield Harriers U15B 23.12
25 Jonathon Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 23.33
26 Luke Tomkinson Denstone College U15B 23.35
27 George Steventon City of Stoke AC U15B 23.51
28 Dan Collins Denstone College U15B 24.11
29 Samuel Stockman Macclesfield Harriers U15B 24.25
U15 Boys Teams
1 Cannock and Stafford AC 13
2 City of Stoke AC 17
3 Crewe & Nantwich AC 37
4 Denstone College 42
5 Macclesfield Harriers 51
U17 Men
1 Nathan Jones Colwyn Bay AC U17M 20.02
2 Ryan Heath Telford AC U17M 20.06
3 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 20.26
4 Henry Valentine South Cheshire Harriers U17M 20.35
5 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U17M 21.06
6 Tom Guy City of Stoke AC U17M 21.16
7 Sam Botham City of Stoke AC U17M 21.29
8 Kris Washington City of Stoke AC U17M 22.12
9 James Roberts Wrexham AAC U17M 22.36
10 Russell Gibbons South Cheshire Harriers U17M 23.00
11 Daniel Allcock South Cheshire Harriers U17M 23.18
12 Tom Hendricken City of Stoke AC U17M 24.32
13 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 25.10
14 Matthew Jakeman Vale Royal AC U17M 26.11
15 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U17M 26.56
U17 Mens Teams
1 City of Stoke AC 16
2 South Cheshire Harriers 25