North Staffordshire Cross Country League 2009 - Girls Results - Park Hall
U11 Girls
1 Katie Hughes Staffordshire Moorlands AC U11G 9.06 7.33
2 Amy Carter Macclesfield Harriers U11G 9.19 8.44 7.56 7.57
3 India Mellor Newcastle (Staffs) AC U11G 11.46 11.42 7.49 8.12
4 Elisha Walker Stafford Harriers U11G 9.09 9.06 6.32 8.16
5 Cara Gibbons Crewe & Nantwich AC U11G 8.20
6 Iris Davies Cannock & Stafford AC U11G 6.34 8.21
7 Sofie Goodfellow Newcastle (Staffs) AC U11G 9.11 9.25 7.22 8.21
8 Hannah Gooding Macclesfield Harriers U11G 7.31 8.30
9 Becky Smith Vale Royal AC U11G 8.31
10 Rebecca Simpson Crewe & Nantwich AC U11G 8.32
11 Hannah Gaskell Macclesfield Harriers U11G 9.43 6.51 8.33
12 Ellie Baxter Stafford Harriers U11G 8.38 8.26 8.35
13 Fern Davies Colwyn Bay AC U11G 8.38
14 Hannah Talbot Stafford Harriers U11G 9.01 8.42
15 Emily Thomas Macclesfield Harriers U11G 8.45
16 Georgia Murphy City of Stoke AC U11G 8.51
17 Charlie Peters Cannock & Stafford AC U11G 7.35 8.58
18 Allana Buckingham Macclesfield Harriers U11G 8.39 8.57 8.59
19 Katie McAndrew Macclesfield Harriers U11G 8.36 8.55 6.48 9.01
20 Ellie Stanyer Stafford Harriers U11G 8.00 8.19 6.23 9.11
21 Sara Holliday Stafford Harriers U11G 8.33 6.39 9.14
22 Caitlan Dimick City of Stoke AC U11G 9.16
23 Sarah Stockman Macclesfield Harriers U11G 9.24
24 Catrin Wellsbury Colwyn Bay AC U11G 9.26
25 Laura Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U11G 9.29
26 Chloe Lindop Newcastle (Staffs) AC U11G 7.55 7.48 5.52 9.33
27 Laura Cogan City of Stoke AC U11G 8.25 8.20 6.26 9.33
28 Rachel Wallace Cannock & Stafford AC U11G 12.50 9.41
29 Roisin Nolan City of Stoke AC U11G 9.07 9.50 7.24 9.42
30 Sarah Preston Cannock & Stafford AC U11G 8.12 8.16 6.21 9.54
31 Georgia Wallace Cannock & Stafford AC U11G 9.56
32 Catherine Jones Macclesfield Harriers U11G 8.23 8.43 6.35 9.59
33 Emily Ashman Crewe & Nantwich AC U11G 7.41 7.44 5.53 10.02
34 Georgia Harper City of Stoke AC U11G 7.43 7.50 6.24 10.14
35 Olivia Law Newcastle (Staffs) AC U11G 8.03 8.09 6.19 10.22
36 Holly Brookes Staffordshire Moorlands AC U11G 10.41
37 Olivia Shaugnessy Macclesfield Harriers U11G 7.54 8.08 6.16 10.58
1 Macclesfield Harriers 21
2 Stafford Harriers 30
3 Newcastle (Staffs) AC 35
4 Crewe & Nantwich AC 48
5 Cannock & Stafford AC 51
6 City of Stoke AC 65
U13 Girls
1 Abigail Backshall Colwyn Bay AC U13G 6.45 8.23 7.10 8.21
2 Megan Cogan City of Stoke AC U13G 7.14 8.34 7.30 8.32
3 Georgia Pickles Crewe & Nantwich AC U13G 6.58 8.18 7.38 8.39
4 Rebecca Hughes Staffordshire Moorlands AC U13G 7.31 8.58 8.06 8.41
5 Jessica Heath City of Stoke AC U13G 9.20 8.51
6 Lauren Hancock Staffordshire Moorlands AC U13G 8.52
7 Tasha Stone City of Stoke AC U13G 8.56
8 Sarah Griffiths City of Stoke AC U13G 9.04
9 Jessica Grindey Buxton & District AC U13G 7.53 9.40 8.34 9.05
10 Rebecca Higton Staffordshire Moorlands AC U13G 7.55 9.23 8.20 9.15
11 Ayse Epcom Boalloy RC U13G 7.48 9.07 8.09 9.18
12 Rebecca Hulme Staffordshire Moorlands AC U13G 7.51 9.27 8.23 9.23
13 Dilys Grocott Newcastle (Staffs) AC U13G 8.41 9.27
14 Harriet Pickup Boalloy RC U13G 8.32 9.54 9.01 9.38
15 Clara Pettitt Vale Royal AC U13G 8.28 9.48 9.44
16 Annie Huntbach Crewe & Nantwich AC U13G 8.30 9.55 8.27 9.52
17 Sophie Quince Buxton & District AC U13G 8.35 10.32 8.50 9.56
18 Katie Lennon Crewe & Nantwich AC U13G 8.18 10.00 8.55 10.01
19 Libby Phillips Wrexham AAC U13G 10.57 9.15 10.06
20 Maread Nolan City of Stoke AC U13G 7.49 9.24 8.17 10.17
21 Tia Phillips Wrexham AAC U13G 9.41 10.18
22 Olivier Barnett City of Stoke AC U13G 10.00 10.23
23 Liberty Rowson Newcastle (Staffs) AC U13G 9.04 10.29 10.25
24 Jade Ashmore Buxton & District AC U13G 10.31
25 Alice Dodds Crewe & Nantwich AC U13G 8.14 9.53 8.31 10.44
26 Emily Scott Stafford Harriers U13G 9.14 11.09 9.10 10.46
27 Megan Caddick Stafford Harriers U13G 7.10 8.44 11.01
28 Danielle Watson Buxton & District AC U13G 8.40 11.21
29 Georgia Dineen Newcastle (Staffs) AC U13G 9.26 12.04
30 Bethany Hill Stafford Triathlon Club U13G 7.44 9.18 8.38 12.17
31 Pheobe Hill Newcastle (Staffs) AC U13G 7.03 8.08 12.21
32 Georgina Watson Buxton & District AC U13G 7.31 12.54
1 City of Stoke AC 14
2 Staffordshire Moorlands AC 20
3 Crewe & Nantwich AC 37
4 Buxton & District AC 50
5 Newcastle (Staffs) AC 65
U15 Girls
1 Louise Baker Staffordshire Moorlands AC U15G 13.56 9.31 14.02 8.54
2 Jade Bird Cannock & Stafford AC U15G 13.23 9.29 14.28 9.06
3 Jade Evans Vale Royal AC U15G 14.10 9.45 14.08 9.16
4 Emilia Pettitt Vale Royal AC U15G 9.38
5 Amelia Ridgway Cannock & Stafford AC U15G 13.39 9.56 14.13 10.03
6 Melissa Harding City of Stoke AC U15G 10.07
7 Jessica Griffiths City of Stoke AC U15G 13.09 9.22 13.36 10.16
8 Charlotte Dale Newcastle (Staffs) AC U15G 10.23
9 Charlotte Smith Cannock & Stafford AC U15G 14.38 10.37
10 Megan Roberts Wrexham AAC U15G 15.36 10.33 15.43 10.53
11 Jade Heath City of Stoke AC U15G 10.31 14.51 10.58
12 Chloe Heath City of Stoke AC U15G 15.32 11.29 11.03
13 Emily Rowlands Wrexham AAC U15G 16.25 11.30 16.54 11.19
14 Lauren Gee Stafford Harriers U15G 17.25 12.47 18.22 12.19
15 Lauren Whittaker Crewe & Nantwich AC U15G 19.45 13.48 18.52 12.39
16 Emma Atkinson Stafford Triathlon Club U15G 13.40
1 Cannock & Stafford AC 16
2 City of Stoke AC 24
U17 Women
1 Amy Mellor Buxton & District AC U17W 17.59 11.11 16.14 11.07
2 Becky Bray Cannock & Stafford AC U17W 11.21
3 Teresa Hulme Cannock & Stafford AC U17W 18.35 11.07 15.55 11.51
4 Catherine Hulme Cannock & Stafford AC U17W 18.54 11.15 12.16
5 Sarah Hulme Cannock & Stafford AC U17W 19.12 11.52 17.00 12.26
6 Beth Clarke Cannock & Stafford AC U17W 12.15 17.59 12.46
7 Julie Addison Stafford Harriers U17W 25.10 14.31 22.50 13.00
8 Sophie Cartmail Stafford Harriers U17W 24.18 14.34 13.33
9 Hazel Ollier Crewe & Nantwich AC U17W 21.01 12.22 17.35 13.50
10 Laura Mathews Newcastle (Staffs) AC U17W 16.56
1 Cannock & Stafford AC 9