North Staffordshire Cross Country League 2009 - Girls Results - Lyme Valley
U11 Girls
1 Amy Carter Macclesfield Harriers U11G 9.06 7.47
2 India Mellor Newcastle (Staffs) AC U11G 9.19 8.44 7.56 7.53
3 Elisha Walker Stafford Harriers U11G 11.46 11.42 7.49 8.00
4 Hannah Gooding Macclesfield Harriers U11G 9.09 9.06 6.32 8.04
5 Rebecca Simpson Crewe & Nantwich AC U11G 6.34 8.05
6 Becky Smith Vale Royal AC U11G 9.11 9.25 7.22 8.06
7 Ellie Baxter Stafford Harriers U11G 7.31 8.14
8 Sofie Goodfellow Newcastle (Staffs) AC U11G 9.43 6.51 8.16
9 Emily Thomas Macclesfield Harriers U11G 8.38 8.26 8.20
10 Sarah Stockman Macclesfield Harriers U11G 9.01 8.27
11 Chloe Lindop Newcastle (Staffs) AC U11G 7.35 8.38
12 Sara Holliday Stafford Harriers U11G 8.39 8.57 8.39
13 Ellie Stanyer Stafford Harriers U11G 8.36 8.55 6.48 8.39
14 Laura Cogan City of Stoke AC U11G 8.00 8.19 6.23 8.47
15 Allana Buckingham Macclesfield Harriers U11G 8.33 6.39 8.48
16 Charlie Peters Cannock & Stafford AC U11G 7.55 7.48 5.52 8.49
17 Georgia Murphy City of Stoke AC U11G 8.25 8.20 6.26 8.53
18 Lois Ruebotham Vale Royal AC U11G 12.50 8.57
19 Laura Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U11G 9.07 9.50 7.24 9.20
20 Roisin Nolan City of Stoke AC U11G 8.12 8.16 6.21 9.24
21 Catrin Wellsbury Colwyn Bay AC U11G 8.23 8.43 6.35 9.31
22 Rachel Wallace Cannock & Stafford AC U11G 7.41 7.44 5.53 9.35
23 Georgia Wallace Cannock & Stafford AC U11G 7.43 7.50 6.24 9.38
24 Ella Bennett Colwyn Bay AC U11G 8.03 8.09 6.19 9.39
25 Sarah Preston Cannock & Stafford AC U11G 7.54 8.08 6.16 9.57
26 Olivia Larson Newcastle (Staffs) AC U11G 9.49 10.16 8.00 10.10
27 Holly Brookes Staffordshire Moorlands AC U11G 8.08 8.17 5.55 10.56
1 Macclesfield Harriers 14
2 Newcastle (Staffs) AC 21
3 Stafford Harriers 22
4 City of Stoke AC 51
5 Cannock & Stafford AC 61
U13 Girls
1 Abigail Backshall Colwyn Bay AC U13G 6.45 8.23 7.10 6.42
2 Georgia Pickles Crewe & Nantwich AC U13G 7.14 8.34 7.30 6.49
3 Jess Parsons Vale Royal AC U13G 6.58 8.18 7.38 6.50
4 Megan Cogan City of Stoke AC U13G 7.31 8.58 8.06 7.03
5 Tasha Stone City of Stoke AC U13G 9.20 7.05
6 Rebecca Hughes Staffordshire Moorlands AC U13G 7.53 9.40 8.34 7.06
7 Rebecca Higton Staffordshire Moorlands AC U13G 7.55 9.23 8.20 7.12
8 Sarah Griffiths City of Stoke AC U13G 7.48 9.07 8.09 7.13
9 Jessica Heath City of Stoke AC U13G 7.51 9.27 8.23 7.19
10 Ellie Jones Newcastle (Staffs) AC U13G 8.41 7.28
11 Charlie Bagguley Newcastle (Staffs) AC U13G 8.32 9.54 9.01 7.29
12 Shannon Moores Boalloy RC U13G 8.28 9.48 7.34
13 Catherine Mellor City of Stoke AC U13G 8.30 9.55 8.27 7.34
14 Dilys Grocott Newcastle (Staffs) AC U13G 8.35 10.32 8.50 7.39
15 Jessica Grindey Buxton & District AC U13G 8.18 10.00 8.55 7.40
16 Harriet Pickup Boalloy RC U13G 10.57 9.15 7.47
17 Ayse Epcom Boalloy RC U13G 7.49 9.24 8.17 7.48
18 Clara Pettitt Vale Royal AC U13G 9.41 7.48
19 Rebecca Hulme Staffordshire Moorlands AC U13G 10.00 7.52
20 Naomi Kershaw Macclesfield Harriers U13G 9.04 10.29 7.55
21 Maread Nolan City of Stoke AC U13G 8.14 9.53 8.31 7.55
22 Georgia Mcready Newcastle (Staffs) AC U13G 9.14 11.09 9.10 7.58
23 Sophie Quince Buxton & District AC U13G 7.10 8.44 8.02
24 Katie Lennon Crewe & Nantwich AC U13G 8.40 8.05
25 Olivier Barnett City of Stoke AC U13G 9.26 8.07
26 Megan Smith City of Stoke AC U13G 7.44 9.18 8.38 8.11
27 Georgia Dineen Newcastle (Staffs) AC U13G 7.03 8.08 8.15
28 Liberty Rowson Newcastle (Staffs) AC U13G 7.31 8.17
29 Annie Huntbach Crewe & Nantwich AC U13G 10.02 8.58 8.24
30 Charmaine Chaucing City of Stoke AC U13G 8.34 8.25
31 Jessica Simms Macclesfield Harriers U13G 8.53 8.26
32 Beth Smith City of Stoke AC U13G 8.36 10.06 8.58 8.33
33 Emily Scoot Stafford Harriers U13G 7.41 9.08 8.36
34 Isobel Manders City of Stoke AC U13G 8.43 10.17 8.54 8.45
35 Bethany Hill Stafford Triathlon Club U13G 8.21 10.04 9.28
36 Pheobe Hill Newcastle (Staffs) AC U13G 10.29
1 City of Stoke AC 17
2 Staffordshire Moorlands AC 32
3 Newcastle (Staffs) AC 35
4 Boalloy RC 45
5 Crewe & Nantwich AC 55
U15 Girls
1 Jade Bird Cannock & Stafford AC U15G 13.56 9.31 14.02 12.14
2 Emilia Pettitt Vale Royal AC U15G 13.23 9.29 14.28 13.10
3 Millie Ridgway Cannock & Stafford AC U15G 14.10 9.45 14.08 13.13
4 Charlotte Dale Newcastle (Staffs) AC U15G 13.39 9.56 14.13 14.06
5 Jessica Griffiths City of Stoke AC U15G 14.18
6 Charlotte Smith Cannock & Stafford AC U15G 13.09 9.22 13.36 14.23
7 Megan Roberts Wrexham AAC U15G 14.38 14.34
8 Bethany Wilson Newcastle (Staffs) AC U15G 15.36 10.33 15.43 14.51
9 Jade Heath City of Stoke AC U15G 10.31 14.51 14.52
10 Chloe Heath City of Stoke AC U15G 15.32 11.29 14.53
11 Emily Rowlands Wrexham AAC U15G 16.25 11.30 16.54 15.04
12 Chloe Patrick Newcastle (Staffs) AC U15G 17.25 12.47 18.22 15.57
13 Lauren Gee Stafford Harriers U15G 19.45 13.48 18.52 15.59
14 Lucy Law Newcastle (Staffs) AC U15G 11.25 16.53
15 Louise Clarke Newcastle (Staffs) AC U15G 12.32 17.09 17.06
16 Emma Atkinson Stafford Triathlon Club U15G 9.57 18.00
1 Cannock & Stafford AC 10
2 City of Stoke AC 24
2 Newcastle (Staffs) AC 24
U17 Women
1 Becky Bray Cannock & Stafford AC U17W 17.59 11.11 16.14 17.58
2 Amy Mellor Buxton & District AC U17W 18.25
3 Stephanie Reeves Staffordshire Moorlands AC U17W 18.35 11.07 15.55 18.45
4 Teresa Hulme Cannock & Stafford AC U17W 18.54 11.15 19.05
5 Catherine Hulme Cannock & Stafford AC U17W 19.12 11.52 17.00 19.18
6 Sarah Hulme Cannock & Stafford AC U17W 12.15 17.59 19.30
7 Molly Chattaway Staffordshire Moorlands AC U17W 25.10 14.31 22.50 20.17
8 Julie Addison Stafford Harriers U17W 24.18 14.34 20.49
9 Beth Clarke Cannock & Stafford AC U17W 21.01 12.22 17.35 21.08
10 Hazel Ollier Crewe & Nantwich AC U17W 21.12
11 Sophie Cartmail Stafford Harriers U17W 22.21
12 Hannah Jones Newcastle (Staffs) AC U17W 23.51
13 Laura Mathews Newcastle (Staffs) AC U17W 25.52
1 Cannock & Stafford AC 10