North Staffordshire Cross Country League 2009 - Boys Results - Stafford Common
U11 Boys
1 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 9.05
2 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U11B 9.17
3 Tom Sabin Stafford Harriers U11B 9.26
4 Mike Roberts Colwyn Bay AC U11B 9.30
5 George Hooper Boalloy RC U11B 9.47
6 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 9.49
7 Edward Smith City of Stoke AC U11B 9.50
8 Tom Osborne Cannock & Stafford AC U11B 9.52
9 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.59
10 Thomas Evans Wrexham AAC U11B 10.03
11 Wiliam Tomlinson Wrexham AAC U11B 10.06
12 Lynden Caven-Smith Buxton & District AC U11B 10.07
13 Callum Ahern Macclesfield Harriers U11B 10.08
14 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 10.11
15 Joel Harpur Boalloy RC U11B 10.22
16 Will Sammons Stafford Harriers U11B 10.22
17 Daniel Needham Boalloy RC U11B 10.22
18 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 10.22
19 Stephen Mellor Buxton & District AC U11B 10.22
20 Josh Carr Boalloy RC U11B 10.27
21 Joshua Roberts Stafford Triathlon Club U11B 10.33
22 Jordan Higginbottom Buxton & District AC U11B 10.43
23 James Prenter Stafford Harriers U11B 10.50
24 Ryan Whittaker Macclesfield Harriers U11B 10.53
25 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 10.58
26 Joe Grindey Buxton & District AC U11B 11.08
27 Freddie Macnulty Boalloy RC U11B 11.08
28 Connor Clements Newcastle (Staffs) AC U11B 11.14
29 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 11.15
30 Christopher Baldwin Macclesfield Harriers U11B 11.19
31 Geordie Barnett Macclesfield Harriers U11B 11.33
32 Alex Lightfoot City of Stoke AC U11B 12.36
33 Dillan Brownson Newcastle (Staffs) AC U11B 13.01
34 Nathan Upton Cannock & Stafford AC U11B 13.16
35 Charlie Cope Uttoxeter Road Runners U11B 13.30
36 Caleb Hill Newcastle (Staffs) AC U11B 14.22
37 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 14.27
1 Newcastle (Staffs) AC 24
2 Boalloy RC 37
3 Stafford Harriers 42
4 Cannock & Stafford AC 44
5 Buxton & District AC 53
6 City of Stoke AC 61
7 Macclesfield Harriers 67
U13 Boys
1 Sam Whitehead Boalloy RC U13B 12.58 12.34
2 Alex Harrison Staffordshire Moorlands AC U13B 12.47
3 Eliott Nevill Crewe & Nantwich AC U13B 12.54 13.26
4 Alistair Thornton Macclesfield Harriers U13B 12.59 13.29
5 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 13.26 13.38
6 Louie Bennett Colwyn Bay AC U13B 9.54 13.56
7 Nick Stoddard City of Stoke AC U13B 14.07
8 John Ceuppens Boalloy RC U13B 9.33 14.17
9 Harry Palmer Macclesfield Harriers U13B 13.46 9.47 13.44 14.30
10 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 12.58 9.21 13.41 14.44
11 Joe Smith Stafford Harriers U13B 13.22 9.31 13.52 14.53
12 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 13.57 9.48 14.26 15.10
13 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 14.20 9.36 14.30 15.15
14 Leon Barnett Macclesfield Harriers U13B 15.17
15 Curtis Owen Stafford Harriers U13B 14.51 9.58 14.31 15.21
16 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 14.27 9.58 15.09 15.51
17 Jack Sammons Stafford Harriers U13B 10.40 16.15
18 George Steventon City of Stoke AC U13B 14.31 10.04 16.22
19 Jake Roberts Congleton Harriers U13B 16.42
1 Macclesfield Harriers 27
2 City of Stoke AC 37
3 Stafford Harriers 43
U15 Boys
1 Tom Earley Colwyn Bay AC U15B 20.26
2 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U15B 20.32
3 Zack Bamber Vale Royal AC U15B 20.38
4 Nathan Jones Colwyn Bay AC U15B 21.05
5 Oliver Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 21.27
6 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 21.38
7 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 22.08
8 David Blower Wrexham AAC U15B 22.18
9 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U15B 22.22
10 Ben Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 22.41
11 William Haycox Cannock & Stafford AC U15B 22.52
12 Jake Griffith Colwyn Bay AC U15B 23.20
13 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 23.24
14 Mathew Caton Staffordshire Moorlands AC U15B 23.41
15 George Backshall Colwyn Bay AC U15B 23.42
16 Seorse Bailey Colwyn Bay AC U15B 23.48
17 Danny Need Staffordshire Moorlands AC U15B 24.08
18 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 24.39
19 Edward Finch Boalloy RC U15B 24.56
20 Isaac Maskell Boalloy RC U15B 25.01
21 Mathew Pugh Cannock & Stafford AC U15B 25.08
22 George Bottomley Boalloy RC U15B 25.15
23 Sam Watts Stafford Harriers U15B 25.41
24 James Davies Newcastle (Staffs) AC U15B 26.51
25 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 27.38
26 Ben Thomas Newcastle (Staffs) AC U15B 28.12
27 John Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 30.13
1 Colwyn Bay AC 17
2 Newcastle (Staffs) AC 24
3 Staffordshire Moorlands AC 56
4 Boalloy RC 61
U17 Men
1 Philip Pugh Cannock & Stafford AC U17M 25.00
2 Jack Ross Staffordshire Moorlands U17M 25.47
3 Michael Harding City of Stoke AC U17M 26.17
4 Joe Broome City of Stoke AC U17M 26.24
5 Chris Bennett Crewe & Nantwich AC U17M 26.43
6 Stuart Davies Cannock & Stafford AC U17M 27.04
7 Sam Derry Cannock & Stafford AC U17M 27.25
8 Russell Gibbons Crewe & Nantwich AC U17M 27.35
9 Henry Valentine Crewe & Nantwich AC U17M 27.51
10 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 28.18
11 Sean Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 28.30
12 David O'Farrell Cannock & Stafford AC U17M 29.35
13 Rob Wilson City of Stoke AC U17M 30.25
14 Liam Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 30.37
15 Daniel Allcock South Cheshire? U17M 30.45
16 George Mellor City of Stoke AC U17M 33.37
1 Cannock & Stafford AC 14
2 City of Stoke AC 20
3 Crewe & Nantwich AC 22