North Staffordshire Cross Country League 2009 - Boys Results - Park Hall
U11 Boys
1 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U11B 7.01 8.11 7.27 8.03
2 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.14
3 Tom Sabin Stafford Harriers U11B 6.55 8.07 7.21 8.32
4 Mike Roberts Colwyn Bay AC U11B 8.14 8.54 8.37
5 George Hooper Boalloy RC U11B 7.37 8.37 7.52 8.43
6 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 7.26 8.26 7.45 8.50
7 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.46 9.03 8.16 8.52
8 Daniel Needham Boalloy RC U11B 8.28 10.10 9.01
9 Edward Smith City of Stoke AC U11B 9.17 7.57 9.04
10 Stephen Mellor Buxton & District AC U11B 9.08
11 Lynden Caven-Smith Buxton & District AC U11B 9.10
12 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 7.50 9.16 7.54 9.15
13 Joel Harpur Boalloy RC U11B 7.47 9.05 8.23 9.15
14 Reese Clowes City of Stoke AC U11B 7.55 9.32 9.15
15 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.22
16 Josh Carr Boalloy RC U11B 9.23
17 Will Sammons Stafford Harriers U11B 7.11 8.32 7.17 9.24
18 Jordan Higginbottom Buxton & District AC U11B 9.27 8.05 9.29
19 Callum Ahern Macclesfield Harriers U11B 9.32
20 Harry Holland Boalloy RC U11B 9.33
21 Christopher Baldwin Macclesfield Harriers U11B 9.46
22 Callum Bailey Macclesfield Harriers U11B 9.48
23 James Prenter Stafford Harriers U11B 9.48
24 Alex Mackay Stafford Harriers U11B 10.01
25 Lucas Jones City of Stoke AC U11B 8.46 10.10 8.42 10.07
26 Geordie Barnett Macclesfield Harriers U11B 10.13
27 Connor Clements Newcastle (Staffs) AC U11B 9.08 10.28 9.46 10.14
28 Joe Grindey Buxton & District AC U11B 9.11 9.14 10.20
29 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 9.43 8.46 10.22
30 Freddie Macnulty Boalloy RC U11B 10.33 10.28
31 Alex Lightfoot City of Stoke AC U11B 11.30 14.07 13.30 10.42
32 James Holland Boalloy RC U11B 11.28 14.14 13.40 10.43
33 James Poole Crewe & Nantwich AC U11B 8.54 10.11 9.02 11.05
34 Charlie Cope Uttoxeter Road Runners U11B 7.44 8.56 9.24 11.48
35 Caleb Hill Newcastle (Staffs) AC U11B 9.01 10.34 9.24 12.03
36 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 7.58 13.33
1 Newcastle (Staffs) AC 24
2 Boalloy RC 26
3 Buxton & District AC 39
4 Stafford Harriers 43
5 City of Stoke AC 48
6 Macclesfield 62
U13 Boys
1 Sam Whitehead Boalloy RC U13B 12.58 8.36
2 Alex Harrison Staffordshire Moorlands AC U13B 9.04
3 Tom Brookes Staffordshire Moorlands AC U13B 12.54 9.11
4 Eliott Nevill Crewe & Nantwich AC U13B 12.59 9.46
5 Will Mellor Boalloy RC U13B 13.26 9.55
6 Alistair Thornton Macclesfield Harriers U13B 9.54 9.56
7 Aaron Shaughnessy Macclesfield Harriers U13B 9.58
8 Harry Palmer Macclesfield Harriers U13B 9.33 10.06
9 Curtis Owen Stafford Harriers U13B 13.46 9.47 13.44 10.22
10 Nick Gayle Macclesfield Harriers U13B 12.58 9.21 13.41 10.26
11 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U13B 13.22 9.31 13.52 10.31
12 Dominic Smith Macclesfield Harriers U13B 13.57 9.48 14.26 10.35
13 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 14.20 9.36 14.30 10.49
14 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 10.50
15 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 14.51 9.58 14.31 10.55
16 Joe Smith Stafford Harriers U13B 14.27 9.58 15.09 10.58
17 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 10.40 11.15
18 James Stott Macclesfield Harriers U13B 14.31 10.04 11.18
19 George Steventon City of Stoke AC U13B 11.32
20 Jack Sammons Stafford Harriers U13B 15.05 10.52 15.01 11.47
21 Andy Crump Stafford Harriers U13B 14.36 10.29 15.17 12.01
22 Ollie Anderson Macclesfield Harriers U13B 13.33 10.01 14.00 12.14
1 Macclesfield Harriers 21
2 Stafford Harriers 45
U15 Boys
1 Tom Earley Colwyn Bay AC U15B 15.53 9.37
2 Zack Bamber Vale Royal AC U15B 15.56 9.37 13.43 9.53
3 Ben Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 17.47 10.45 15.24 9.59
4 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U15B 18.07 10.56 10.02
5 Mike Vennard Vale Royal AC U15B 10.03
6 Oliver Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 15.31 9.47 13.52 10.04
7 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U15B 18.45 11.28 16.28 10.05
8 Kris Washington City of Stoke AC U15B 21.18 10.19
9 David Blower Wrexham AAC U15B 14.40 10.23
10 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 10.37
11 George Backshall Colwyn Bay AC U15B 19.50 10.45
12 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 11.39 10.46
13 Mathew Caton Staffordshire Moorlands AC U15B 10.54
14 Jake Griffith Colwyn Bay AC U15B 15.38 11.04
15 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 16.00 11.19
16 George Bailey Colwyn Bay AC U15B 11.21
17 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 16.06 11.21
18 Gregg Smalley City of Stoke AC U15B 16.45 11.28
19 Isaac Maskell Boalloy RC U15B 14.29 11.32
20 Matty Burdett Stafford Harriers U15B 16.58 14.31 11.36
21 Sam Watts Stafford Harriers U15B 19.50 11.40
22 George Bottomley Boalloy RC U15B 11.09 11.40
23 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 11.14 12.01
24 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 12.16 12.06
25 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 15.20 13.25
26 John Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 17.53 14.05
27 Cameron Fern Boalloy RC U15B 18.25 14.34
28 Danny Need Staffordshire Moorlands AC U15B 20.30 14.34
1 Newcastle (Staffs) AC 16
2 Colwyn Bay AC 26
3 Crewe & Nantwich AC 31
4 Stafford Harriers 51
5 Boalloy RC 64
6 Staffordshire Moorlands AC 66
U17 Men
1 Philip Pugh Cannock & Stafford AC U17M 17.45 18.22 17.48 19.31
2 Michael Harding City of Stoke AC U17M 20.07
3 Jack Ross Staffordshire Moorlands U17M 19.14 20.38
4 Joe Broome City of Stoke AC U17M 20.46
5 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 21.23
6 Chris Bennett Crewe & Nantwich AC U17M 18.53 19.07 18.26 21.25
7 Sam Derry Cannock & Stafford AC U17M 18.16 21.29
8 Stuart Davies Cannock & Stafford AC U17M 21.57
9 Russell Gibbons Crewe & Nantwich AC U17M 19.08 19.47 22.24
10 Sean Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 20.23 20.17 22.39
11 James Roberts Wrexham AAC U17M 19.17 19.55 18.59 22.40
12 David O'Farrell Cannock & Stafford AC U17M 19.49 23.00
13 Rob Wilson City of Stoke AC U17M 20.09 20.55 20.26 23.59
14 George Mellor City of Stoke AC U17M 19.37 19.54 20.13 24.50
15 Liam Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 19.31 20.11 19.47 24.54
16 James Astbury City of Stoke AC U17M 20.27 24.56
17 Alistair Heath City of Stoke AC U17M 21.25 21.15 21.19 26.04
1 City of Stoke AC 11
2 Cannock & Stafford AC 16
3 Crewe & Nantwich AC 25