North Staffordshire Cross Country League 2009 - Boys Results - Lyme Valley
U11 Boys
1 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.01 8.11 7.27 6.41
2 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U11B 6.55 8.07 7.21 6.55
3 Tom Sabin Stafford Harriers U11B 8.14 8.54 6.57
4 George Hooper Boalloy RC U11B 7.37 8.37 7.52 7.08
5 Stephen Mellor Buxton & District AC U11B 7.26 8.26 7.45 7.23
6 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.46 9.03 8.16 7.23
7 Will Parsons Vale Royal AC U11B 8.28 10.10 7.25
8 Joel Harpur Boalloy RC U11B 9.17 7.57 7.27
9 Josh Carr Boalloy RC U11B 7.32
10 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 7.50 9.16 7.54 7.33
11 Will Sammons Stafford Harriers U11B 7.47 9.05 8.23 7.34
12 Edward Smith City of Stoke AC U11B 7.55 9.32 7.36
13 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 7.11 8.32 7.17 7.37
14 Lynden Caven-Smith Buxton & District AC U11B 9.27 8.05 7.41
15 Harry Holland Boalloy RC U11B 7.43
16 Cassy Maddock City of Stoke AC U11B 8.46 10.10 8.42 7.44
17 James Prenter Stafford Harriers U11B 9.08 10.28 9.46 7.45
18 Ryan Whittaker Macclesfield Harriers U11B 9.11 9.14 7.51
19 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.43 8.46 7.53
20 Callum White Newcastle (Staffs) AC U11B 10.33 7.55
21 Alex Mackay Stafford Harriers U11B 11.30 14.07 13.30 8.07
22 Connor Clements Newcastle (Staffs) AC U11B 11.28 14.14 13.40 8.12
23 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 8.54 10.11 9.02 8.14
24 Joe Grindey Buxton & District AC U11B 7.44 8.56 9.24 8.17
25 Geordie Barnett Macclesfield Harriers U11B 9.01 10.34 9.24 8.19
26 Christopher Baldwin Macclesfield Harriers U11B 7.58 8.20
27 Freddie Macnulty Boalloy RC U11B 7.17 8.24
28 Joshua Guarneri Newcastle (Staffs) AC U11B 10.05 8.32
29 Daniel Wickerson Colwyn Bay AC U11B 9.15 10.08 9.19 8.41
30 James Holland Boalloy RC U11B 8.48 10.09 9.20 8.42
31 James Poole Crewe & Nantwich AC U11B 9.42 10.19 8.44
32 Tomas Macnulty Boalloy RC U11B 9.33 8.45
33 Jacob Droogmans Newcastle (Staffs) AC U11B 8.19 9.51 9.08
34 Dillan Brownson Newcastle (Staffs) AC U11B 9.22 9.21
35 Joe Cartmail Stafford Harriers U11B 10.00 9.36
36 Caleb Hill Newcastle (Staffs) AC U11B 11.14 10.10 9.49
37 Charlie Cope Uttoxeter Road Runners U11B 11.27 12.11 9.49
38 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 9.31 11.14
7.13
1 Boalloy RC 21
2 Newcastle (Staffs) AC 26
3 Stafford Harriers 31
4 Buxton & District AC 43
5 City of Stoke AC 51
6 Macclesfield Harriers 69
U13 Boys
1 Sam Whitehead Boalloy RC U13B 12.58 11.36
2 Liam Baggley City of Stoke AC U13B 12.54 12.07
3 Alex Harrison Staffordshire Moorlands AC U13B 12.59 12.14
4 Tom Brookes Staffordshire Moorlands AC U13B 13.26 12.38
5 Louie Bennett Colwyn Bay AC U13B 9.54 12.47
6 Macauley Snutch City of Stoke AC U13B 12.50
7 Eliott Nevill Crewe & Nantwich AC U13B 9.33 12.54
8 Alistair Thornton Macclesfield Harriers U13B 13.46 9.47 13.44 13.07
9 Nick Stoddard City of Stoke AC U13B 12.58 9.21 13.41 13.22
10 James Howell-Jones Crewe & Nantwich AC U13B 13.22 9.31 13.52 13.22
11 Leon Barnett Macclesfield Harriers U13B 13.57 9.48 14.26 13.41
12 Daniel Pemberton Macclesfield Harriers U13B 14.20 9.36 14.30 13.44
13 Dominic Stafford Boalloy RC U13B 14.51 9.58 14.31 13.46
14 Harry Palmer Macclesfield Harriers U13B 14.27 9.58 15.09 13.54
15 John Ceuppens Boalloy RC U13B 10.40 13.57
16 Joel Mann City of Stoke AC U13B 14.31 10.04 13.58
17 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 15.05 10.52 15.01 13.59
18 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 14.36 10.29 15.17 14.00
19 Dominic Smith Macclesfield Harriers U13B 13.33 10.01 14.00 14.16
20 Ryan Sproston City of Stoke AC U13B 16.15 11.09 15.47 14.28
21 Curtis Owen Stafford Harriers U13B 17.45 11.48 16.55 14.33
22 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 16.50 11.19 14.39
23 Ben Meir Newcastle (Staffs) AC U13B 9.24 12.54 14.40
24 James Stott Macclesfield Harriers U13B 14.38 14.50
25 James Russell Cannock & Stafford AC U13B 14.30 15.17
26 Joe Smith Stafford Harriers U13B 14.02 9.57 13.57 15.27
27 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 13.38 15.28
28 Jack Sammons Stafford Harriers U13B 14.55 15.55
29 Edward Thompson Macclesfield Harriers U13B 13.08 16.08
30 George Steventon City of Stoke AC U13B 14.20 16.27
31 Daniel Ardern Macclesfield Harriers U13B 14.16 9.46 16.38
32 Sean Timms Stafford Harriers U13B 13.02 16.51
1 City of Stoke AC 17
2 Boalloy RC 29
3 Macclesfield Harriers 31
4 Stafford Harriers 75
U15 Boys
1 Dave Sheldon City of Stoke AC U15B 15.53 15.10
2 Tom Earley Colwyn Bay AC U15B 15.56 9.37 13.43 15.30
3 Ben Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 17.47 10.45 15.24 15.45
4 Oliver Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 18.07 10.56 16.01
5 Nick Durham Newcastle (Staffs) AC U15B 15.31 9.47 13.52 16.08
6 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 18.45 11.28 16.28 16.13
7 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 21.18 16.25
8 Corey Blanch-Hallett City of Stoke AC U15B 14.40 16.27
9 Nathan Tipping Vale Royal AC U15B 19.50 16.49
10 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 11.39 16.50
11 Patrick Straderling Vale Royal AC U15B 15.38 16.59
12 Kris Washington City of Stoke AC U15B 16.00 17.06
13 Danny Need Staffordshire Moolands AC U15B 16.06 17.16
14 Mathew Caton Staffordshire Moolands AC U15B 16.45 17.21
15 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 14.29 17.28
16 Isaac Maskell Boalloy RC U15B 16.58 14.31 17.39
17 George Backshall Colwyn Bay AC U15B 19.50 17.52
18 George Bailey Colwyn Bay AC U15B 11.09 17.54
19 James Taylor Macclesfield Harriers U15B 11.14 17.55
20 Jake Anderson Macclesfield Harriers U15B 12.16 18.30
21 Edward Finch Boalloy RC U15B 15.20 18.37
22 Matty Burdett Stafford Harriers U15B 17.53 18.46
23 Sam Watts Stafford Harriers U15B 18.25 18.46
24 George Bottomley Boalloy RC U15B 20.30 19.05
25 Tyler Goodwin Boalloy RC U15B 16.21 19.29
26 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 20.01
27 Connor Postles Staffordshire Moolands AC U15B 20.23
28 Ben Thomas Newcastle (Staffs) AC U15B 20.27
29 James Davies Newcastle (Staffs) AC U15B 20.27
30 John Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 20.27
31 Lewis Appleby Staffordshire Moolands AC U15B 26.09
1 Newcastle (Staffs) AC 12
2 City of Stoke AC 15
3 Colwyn Bay AC 37
4 Stafford Harriers 52
5 Staffordshire Moorlands AC 54
6 Boalloy RC 61
U17 Men
1 Philip Pugh Cannock & Stafford AC U17M 17.45 18.22 17.48 18.10
2 Tom Guy City of Stoke AC U17M 18.25
3 Michael Harding City of Stoke AC U17M 19.14 18.43
4 Jack Ross Staffordshire Moorlands U17M 18.51
5 Chris Bennett Crewe & Nantwich AC U17M 18.53 19.07 18.26 19.29
6 Sam Derry Cannock & Stafford AC U17M 18.16 19.41
7 Joe Broome City of Stoke AC U17M 19.08 19.47 20.33
8 Stuart Davies Cannock & Stafford AC U17M 20.23 20.17 20.34
9 Russell Gibbons Crewe & Nantwich AC U17M 19.17 19.55 18.59 20.49
10 Daniel Allcock Macclesfield Harriers U17M 19.49 21.07
11 Sean Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 20.09 20.55 20.26 21.42
12 Rob Wilson City of Stoke AC U17M 19.37 19.54 20.13 22.25
13 Liam Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 19.31 20.11 19.47 22.37
14 George Mellor City of Stoke AC U17M 20.27 22.42
15 James Astbury City of Stoke AC U17M 21.25 21.15 21.19 23.22
16 Alistair Heath City of Stoke AC U17M 20.03 20.38 21.39 24.01
17 Henry Valentine Crewe & Nantwich AC U17M 19.56 20.31 20.12 25.19
18 Robert Derry Wrexham AAC U17M 21.54 21.28 22.57 25.40
1 City of Stoke AC 12
2 Cannock & Stafford AC 15
3 Crewe & Nantwich AC 25