North Staffordshire Cross Country League - Boys Results - Westwood High School, Leek 2009
U11 Boys
1 Ryan Ashforth Cannock & Stafford AC U11B 6.41 8.03 9.17 9.08
2 James Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 8.14 9.05 9.13
3 Tom Sabin Stafford Harriers U11B 6.55 8.32 9.26 9.39
4 George Hooper Boalloy RC U11B 7.08 8.43 9.47 10.07
5 Adam Fradley Newcastle (Staffs) AC U11B 7.23 8.52 10.11 10.08
6 Stephen Mellor Buxton & District AC U11B 7.32 9.08 10.22 10.14
7 Josh Carr Boalloy RC U11B 9.23 10.27 10.19
8 Lynden Caven-Smith Buxton & District AC U11B 9.10 10.07 10.23
9 Edward Smith City of Stoke AC U11B 7.27 9.04 9.50 10.24
10 Fraser Parsonage Uttoxeter Road Runners U11B 7.23 8.50 9.49 10.28
11 Fred Dobberson Crewe & Nantwich AC U11B 7.33 9.15 10.22 10.30
12 Will Sammons Stafford Harriers U11B 7.37 9.24 10.22 10.32
13 Joel Harpur Boalloy RC U11B 7.34 9.15 10.22 10.37
14 Ollie Ayres Vale Royal AC U11B 10.46
15 Daniel Needham Boalloy RC U11B 7.25 9.01 10.22 10.50
16 Jake Gilfillan Macclesfield Harriers U11B 10.53
17 Alex Mackay Stafford Harriers U11B 10.01 11.03
18 Josh Ablett Colwyn Bay AC U11B 11.05
19 Freddie Macnulty Boalloy RC U11B 7.55 10.28 11.08 11.05
20 Jake Meir Newcastle (Staffs) AC U11B 9.22 9.59 11.14
21 Christopher Baldwin Macclesfield Harriers U11B 9.46 11.19 11.16
22 Ethan Wemyss City of Stoke AC U11B 7.53 10.22 10.58 11.27
23 Joe Grindey Buxton & District AC U11B 7.51 10.20 11.08 11.47
24 Geordie Barnett Macclesfield Harriers U11B 10.13 11.33 12.16
25 Joesph Pearce Boalloy RC U11B 12.54
26 Caleb Hill Newcastle (Staffs) AC U11B 8.19 12.03 14.22 13.16
27 Tomas Macnulty Boalloy RC U11B 8.24 13.19
28 James Prenter Stafford Harriers U11B 7.43 9.48 10.50 13.52
29 Ambrose Morris Newcastle (Staffs) AC U11B 8.20 13.33 14.27 15.16
1 Boalloy RC 24
2 Newcastle (Staffs) AC 27
3 Stafford Harriers 32
4 Buxton & District AC 37
5 Macclesfield Harriers 61
U13 Boys
1 Sam Whitehead Boalloy RC U13B 11.36 8.36 12.34 10.54
2 Elliot Bowker Vale Royal AC U13B 11.00
3 Alex Harrison Staffordshire Moorlands AC U13B 9.04 12.47 11.16
4 Eliott Nevill Crewe & Nantwich AC U13B 12.14 9.46 13.26 11.27
5 Lyndon Evans City of Stoke AC U13B 11.28
6 Tom Brookes Staffordshire Moorlands AC U13B 12.07 9.11 11.41
7 Tim Morris Vale Royal AC U13B 11.42
8 Hayden Healey Vale Royal AC U13B 12.31
9 Thomas Drabble Buxton & District AC U13B 13.44 10.49 15.15 13.03
10 John Ceuppens Boalloy RC U13B 14.17 13.05
11 Joe Smith Stafford Harriers U13B 13.54 10.58 14.53 13.09
12 Will Mellor Boalloy RC U13B 12.38 9.55 13.11
13 Dan Gilfillan Macclesfield Harriers U13B 13.22 10.31 13.12
14 Curtis Owen Stafford Harriers U13B 13.07 10.22 15.21 13.15
15 Duncan Parsonage Uttoxeter Road Runners U13B 10.50 14.44 13.40
16 Dominic Smith Macclesfield Harriers U13B 13.41 10.35 13.48
17 Alex Kingston City of Stoke AC U13B 13.55
18 Sam Stockman Macclesfield Harriers U13B 14.02
19 Robroy Gregory City of Stoke AC U13B 13.46 10.55 15.10 14.14
20 Chris Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U13B 13.57 11.15 15.51 14.19
21 Nick ? Vale Royal AC U13B 14.25
22 George Steventon City of Stoke AC U13B 11.32 16.22 14.33
23 Jack Sammons Stafford Harriers U13B 13.59 11.47 16.15 14.37
24 Edward Thompson Macclesfield Harriers U13B 15.02
25 Ollie Anderson Macclesfield Harriers U13B 14.16 12.14 15.09
26 Daniel Ardern Macclesfield Harriers U13B 16.08 15.27
1 Vale Royal AC 17
2 Boalloy RC 23
3 City of Stoke AC 41
4 Macclesfield Harriers 47
5 Stafford Harriers 48
U15 Boys
1 Richard Owen Crewe & Nantwich AC U15B 16.01 10.02 20.32 16.23
2 Tom Earley Colwyn Bay AC U15B 15.10 9.37 20.26 16.44
3 Ben Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 15.45 9.59 22.41 17.06
4 Nathan Jones Colwyn Bay AC U15B 21.05 17.09
5 Lewis Healey Vale Royal AC U15B 17.18
6 Kris Washington City of Stoke AC U15B 16.25 10.19 17.23
7 Ashley Wyatt City of Stoke AC U15B 20.23 21.38 17.31
8 Kieran Lee City of Stoke AC U15B 17.48
9 James Ayres Vale Royal AC U15B 17.53
10 Oliver Brereton Newcastle (Staffs) AC U15B 16.08 10.04 21.27 17.59
11 Nick Chadwick Newcastle (Staffs) AC U15B 18.06
12 Patrick Straderling Vale Royal AC U15B 18.10
13 William Haycox Cannock & Stafford AC U15B 22.52 18.13
14 Robert Poole Crewe & Nantwich AC U15B 16.50 10.46 18.16
15 Luke Cockerton Crewe & Nantwich AC U15B 23.24 18.29
16 Nathan Sabin Stafford Harriers U15B 10.37 22.08 18.37
17 George Backshall Colwyn Bay AC U15B 16.49 10.45 23.42 18.46
18 Jake Griffith Colwyn Bay AC U15B 16.59 11.04 23.20 19.04
19 Seorse Bailey Colwyn Bay AC U15B 11.21 23.48 19.09
20 Mathew Caton Staffordshire Moorlands AC U15B 10.54 23.41 19.11
21 Josh Edge Crewe & Nantwich AC U15B 17.06 11.19 19.15
22 Matty Burdett Stafford Harriers U15B 17.39 11.36 19.17
23 Mathew Pugh Cannock & Stafford AC U15B 25.08 19.30
24 Isaac Maskell Boalloy RC U15B 17.28 11.32 25.01 19.33
25 Edward Finch Boalloy RC U15B 19.29 24.56 19.55
26 Paul Fradley Newcastle (Staffs) AC U15B 18.30 12.06 24.39 20.04
27 George Bottomley Boalloy RC U15B 17.54 11.40 25.15 20.08
28 Danny Need Staffordshire Moorlands AC U15B 19.05 14.34 24.08 21.50
29 John Whitehurst Newcastle (Staffs) AC U15B 18.46 14.05 30.13 22.34
30 Ben Thomas Newcastle (Staffs) AC U15B 28.12 22.40
31 Connor Postles Staffordshire Moorlands AC U15B 18.37 13.25 27.38 23.45
1 City of Stoke AC 21
2 Colwyn Bay AC 23
3 Newcastle (Staffs) AC 24
4 Vale Royal 26
5 Crewe & Nantwich AC 30
6 Boalloy RC 76
7 Staffordshire Moorlands AC 79
U17 Men
1 Michael Harding City of Stoke AC U17M 18.25 20.07 26.17 17.55
2 Philip Pugh Cannock & Stafford AC U17M 18.10 19.31 25.00 18.36
3 Jack Ross Staffordshire Moorlands U17M 18.43 20.38 25.47 18.39
4 Joe Broome City of Stoke AC U17M 20.46 26.24 18.49
5 Andrew Miles Vale Royal AC U17M 18.55
6 Alex Brecker City of Stoke AC U17M 18.51 21.23 19.34
7 Sam Derry Cannock & Stafford AC U17M 19.41 21.29 27.25 19.43
8 Daniel Allcock South Cheshire? U17M 30.45 19.48
9 Chris Bennett Crewe & Nantwich AC U17M 19.29 21.25 26.43 20.34
10 Stuart Davies Cannock & Stafford AC U17M 21.57 27.04 20.37
11 Sean Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 20.34 22.39 28.30 20.40
12 Bradley Smith Crewe & Nantwich AC U17M 28.18 21.00
13 Henry Valentine Crewe & Nantwich AC U17M 25.19 27.51 21.19
14 Liam Dyer Crewe & Nantwich AC U17M 22.37 24.54 30.37 23.02
15 George Mellor City of Stoke AC U17M 22.25 24.50 33.37 23.14
16 Robert Derry Wrexham AAC U17M 24.44
1 City of Stoke AC 11
2 Cannock & Stafford AC 19
3 Crewe & Nantwich AC 32